Absurdy Służby Zdrowia

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

oldsqler
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-25, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Absurdy Służby Zdrowia

Postautor: oldsqler » 2010-02-25, 18:31

Witajcie!

W ramach protestu Pielęgniarki założyły portal protestacyjny http://www.p-protest.pl

Możesz je poprzeć swoim głosem.

Jest jeszcze coś równie dla nas ważnego.
Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich lub np. pacjentów zetknął się z jakimś absurdem w służbie zdrowia gorąco prosimy o odwiedzenie zakładki "Absurdy służby zdrowia" bądź wyślij opis bezpośrednio na absurdy@p-protest.pl

Pozdrawiamy i Dziękujemy za wsparcie!

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-02-25, 18:33

Dla mnie kolejnym absurdem jest kolejny strajk pielęgniarek ;-)
Nadzieja umiera ostatnia ...

izun
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-13, 18:53
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: izun » 2010-02-25, 18:40

Nati uważam,że jesteś niesprawiedliwa...Dla mnie straszne jest to,że w ogóle muszą strajkować...Czy nie mogłybyśmy poprostu normalnie zarabiać za pracę?Wiem,wiem...pewnie powiesz,że jestem stronnicza,ale myśle,że niewiele osób chciałoby robić to,co my za takie pieniądze... :-/
Co rusz tylko obiecują...
kto pyta,nie błądzi...tylko czasem drogi nadkłada...

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-02-25, 18:41

chcą podwyżkę którą im wcześniej obiecali a nie dali to nie ma dziwne że strajkują!
wszystko drożeje a za coś trzeba wszystko opłacić i coś do garnka włożyć...
szkoda tylko że na tym cierpią pacjenci

izun
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-13, 18:53
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: izun » 2010-02-25, 18:48

David gwarantuję ci,że nie cierpią...z doświadczenia wiem,że dziewczyny i tak swoje zrobią...te,co zostają na oddziałach,nie dadzą zrobić krzywdy pacjentom...a media działają pod publikę i robią ludziom kisiel z mózgu...
kto pyta,nie błądzi...tylko czasem drogi nadkłada...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-03-12, 12:56

Dla mnie absurdem jest zarządzenie NFZ, że pacjenta z oddziału na jedno skierowanie i jednego dnia można przebadać MRI "od stóp do głów", a z Poradni na badanie głowy i każdego odcinka kręgosłupa musi być osobne skierowanie i termin. Paranoja, bo oznacza to znieczulenie (dzieci) lub podanie kontrastu kilka razy. Lekarze muszą wybierać, które badanie jest ważniejsze, a pacjenci złoszczą się na personel, że muszą przyjechać 2 razy, jeśli np. mają skierowanie na 2 odcinki kręgosłupa. Co Wy na to?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-03-12, 13:54

a_g_n_e_s pisze:Dla mnie absurdem jest zarządzenie NFZ, że pacjenta z oddziału na jedno skierowanie i jednego dnia można przebadać MRI "od stóp do głów", a z Poradni na badanie głowy i każdego odcinka kręgosłupa musi być osobne skierowanie i termin. Paranoja, bo oznacza to znieczulenie (dzieci) lub podanie kontrastu kilka razy. Lekarze muszą wybierać, które badanie jest ważniejsze, a pacjenci złoszczą się na personel, że muszą przyjechać 2 razy, jeśli np. mają skierowanie na 2 odcinki kręgosłupa. Co Wy na to?
Pozdrawiam


:shock: czysta głupota :evil:
Pani minister mówiła że będzie łatwiej i prościej a jest tylko gorzej i gorzej :evil:

prościej to może jest dla nich a dla ludzi chorych zawsze będzie pod górkę :-|

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2010-03-12, 14:02

Święta prawda, nic dodać :-P
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-03-12, 14:46

To jeszcze jeden malutki absurdzik: Usiłowałam ustalić termin wizyty u kardiologa i usłyszałam: jeśli Pani jest pacjentką p. doktor to wizyta w polowie grudnia, jeśli pierwszy raz to kwietniu :-?

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-03-12, 14:49

że co???
dopiero w grudniu :shock: przecież dopiero jest marzec a do grudnia można... :evil:


chyba oszalał ten świat :-|

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-03-12, 21:15

a_g_n_e_s pisze:Dla mnie absurdem jest zarządzenie NFZ, że pacjenta z oddziału na jedno skierowanie i jednego dnia można przebadać MRI "od stóp do głów", a z Poradni na badanie głowy i każdego odcinka kręgosłupa musi być osobne skierowanie i termin. Paranoja, bo oznacza to znieczulenie (dzieci) lub podanie kontrastu kilka razy. Lekarze muszą wybierać, które badanie jest ważniejsze, a pacjenci złoszczą się na personel, że muszą przyjechać 2 razy, jeśli np. mają skierowanie na 2 odcinki kręgosłupa. Co Wy na to?
Pozdrawiam

Coś w tym zarządzeniu musi być nie tak. Miałam do zrobienia MRI mózgu i rdzenia szyjnego(dzis je robiłam). Miałam wystawione jedno skierowanie. Jak dzwoniłam rejestrować się na badanie to pani zapisała mnie tylko na MRI głowy(mózgu) bo stwierdziła,ze na MRI rdzenia szyjnego muszę mieć drugie skierowanie. Cos mi w tym nie pasowało bo skoro skierowanie wystawił neurolog to chyba wie co pisze ;-) . Na drugi dzień zadzwoniłam do pracowni ponownie i zadałam pytanie czy na te badania muszę mieć oddzielne skierowania i dowiedziałam się,ze nie :shock: . Więc uprzejma pani dopisała mi do juz wyznaczonego terminu MRI głowy również MRI rdzenia. Normalnie szok.
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2010-03-12, 21:27

ja powinnnam mieć zrobione MRI całego kregosłupa niestety na każdy odcinek musze mieć osobne skierowanie :evil:

a juz totalnym absurdem jest moja rehabilitacja ponieważ nie rehabilitują całego kregosłupa, jak przychodze to pan doktor pyta: rehabilitujemy rece czy nogi? :shock: przeciez to 1organ nie przychodze do gastrologa leczyc serca :oops:
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-03-12, 21:50

aisza, a gdzie robiłaś badanie? Pracuję w szpitalu dziecięcym, gdzie jest mało terminów dla NFZ/dorosłych (2-3 dziennie), a dodatkowe wizyty jeszcze wydłużają kolejkę. Od pewnego czasu NFZ nie chce nam rozliczać takich "podwójnych" badań, a robienie ich jednego dnia i rozliczanie w różnych terminach to fałszowanie dokumentacji, więc i tak źle, i tak niedobrze...
Życzę pomyślnych wyników i pozdrawiam :-)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-03-13, 14:41

a_g_n_e_s pisze:aisza, a gdzie robiłaś badanie?

a_g_n_e_s robiłam MRI w Bydgoszczy w szpitalu im.Biziela bo tam najkrocej czeka się na badanie :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-03-26, 13:52

ja mialam przypadek, tomokomputer, tesc mojej siostry byl na oddziale, stwierdzono, ze nie moga zrobic z odzialu bad., prywatnie pol roku czekania, osobiscie pytalam sie, ale kiedy dla siebie zalastwialam termin, najutro bylo ok, kiedy porozmawialam z ordynatorem, bo razem stawalam do operacji, wiec mnie znal, termin znalazl sie za dwa dni z oddzialu, ciekawe, a bylo to 10 lat temu.
ooooo


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości