Co jest najważniejsze w życiu....?

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

gam
Posty: 87
Rejestracja: 2010-09-04, 02:55
Lokalizacja: Poznań

Co jest najważniejsze w życiu....?

Postautor: gam » 2010-10-30, 23:19

Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili.Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli. Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń.Profesor powiedział: "Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak Wasze życie. Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: Wasza rodzina, Wasz partner, Wasze dzieci, Wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione. Żwir - to inne, mniej ważne rzeczy: Wasze mieszkanie, Wasz dom albo Wasze auto. Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym Waszą ciężką pracę. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu. Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy (pracę), nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas Waszym dzieciom i Waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie - one są tym, co się naprawdę liczy.Reszta to piasek.
Niewiedza nie oznacza głupoty,
podobnie jak ciemność nie oznacza ślepoty

inbloom
Posty: 23
Rejestracja: 2010-10-25, 18:55
Lokalizacja: Wawa

Postautor: inbloom » 2010-10-31, 19:58

święte słowa :-)
Wspólnota uczuć wzajemną życzliwość w nas budzi

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2010-10-31, 20:02

dobre :mrgreen:
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-10-31, 23:34

Wow to jest prawda :-)
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-11-02, 21:07

Proszę obejrzyjcie ten film i wypowiedzcie się na jego temat.
Dla mnie jest to wzruszająca historia ojca,ktory dla swojego syna zrobi wszystko.
http://babol.pl/kat,1025465,title,Cos-i ... caid=5b2c6
Tujeczko,jeśli napisałam to w złym temacie-wybacz:)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2010-11-03, 08:30

Najważniejsze to - nie być samotnym.
Niby zdrowie najważniejsze, ale samotny zdrowy tez się nie cieszy, nie śmieje......

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-02-23, 11:48

Nie wpisałem się, gdy czytałem- ale dziś się wpisze, bo te słowa są blisko mnie cały czas od kilku miesięcy. ;-)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-02-23, 12:20

tak jak pisała koleżanka ewa m, to najważniejsze żeby nie być samotnym...

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-02-23, 12:37

David pisze:tak jak pisała koleżanka ewa m, to najważniejsze żeby nie być samotnym...


Zgodzesię z wami,ale zważywszy że od kilku miesięcy jestem sam,a ktoś wywołujący emocje stwierdził-"przerasta mnie SM" - muszę powiedzieć,że lekko nie jest w tym temacie.
Byłem skupiony na żwirze, i piasku-bo wydawało się , że "kamień" jest od 4, nie 8, a nie - zwariowana hiostoria trwa od 12 lat. Ale chyba jednak się już skończyła. Szukam nowych kamieni, tylko ciekaw jestem czy w pełny słój po wyjęciu kamienia można wcisnąć nowy kamień :-/ Będzie trudno-jest trudno. :-?

Yh, ja nadal uważam , że co nas nie zabije to nas wzmocni...
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

snoopy
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-27, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: snoopy » 2011-02-23, 14:51

cortez, znajdzie się jeszcze taka osoba, która nie powie -"przerasta mnie SM" zobaczysz :), życzę Wam Wszystkim dużo uśmiechu na twarzy :) i aby każdy dzień był lepszy od poprzedniego :)
p.s. mój były powiedział,że jestem hipochondryczką i wysyłał mnie do psychologa hehehe
"Dzień, w którym przestajemy ryzykować to dzień, w którym kładziemy się, aby umrzeć. "

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-02-23, 15:26

cortez pisze: Będzie trudno-jest trudno. :-? Yh, ja nadal uważam , że co nas nie zabije to nas wzmocni...


Czasem jednak trzeba zaliczyć trudną lekcję, by odnaleźć szczęście i by było... o wiele łatwiej. Masz rację: co nas nie zabije to nas wzmocni i w myśl tego patrz w przyszłość. Jak mawiają: Wczoraj jest historią, dziś jest tajemnicą, jutro jest darem. Pamiętaj więc historię i wyciągaj z niej wnioski, odkrywaj tajemnice obecnych chwil, bo w nich czasem skrywają się kamienie do mozaiki jaką tworzy przyszłość i ciesz się myślą o darze jaki z całą pewnością zaoferuje Ci życie. Uwierz w siebie i w swoje marzenia. Przetrwasz to, co trudne po to, by odnaleźć to, co naprawdę ważne :-)


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości