Bank

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Bziomek
Posty: 29
Rejestracja: 2010-10-05, 10:11
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Bank

Postautor: Bziomek » 2011-01-03, 23:53

Witam, potrzebuję waszej porady. Jaki byłby najlepszy bank w którym mógłbym trzymać pieniądze i nic by za to nie płacić za przelewy itd. Jaka jest najkorzystniejsza oferta którego banku. Mam 19 lat i swoje oszczędności trzymam w domu. Rodzice mają konto w PKO BP lecz to nie jest chyba najlepsza opcja.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-04, 08:39

:lol: Oj, Bziomek, chyba nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi :lol:
Bziomek pisze:Mam 19 lat i swoje oszczędności trzymam w domu.

Dobrze, że nie podałeś adresu :-D
A tak poważnie.
Masz 19 lat, więc pewnie nie raz w swoim życiu zmienisz bank. Póki co, zorientuj się, jakie są koszty utrzymania rachunku, robienia przelewów no i oprocentowanie trzymanych pieniędzy. Wszystkie banki, po przemyśleniu- mają podobne. Można też kierować się zwykłą wygodą ( i to też jest ważne), czyli odległość do oddziału, bankomatu jak i możliwość robienia przelewów przez internet. Niestety, tą decyzję musisz podjąć całkowicie samodzielnie, bo to są Twoje pieniądze i Twoje ryzyko.
Zrób rekonesans i już. Zmienić bank zawsze można, więc po jakimś czasie sam się zorientujesz, czy jesteś zadowolony ;-)
Pozdrawiam :-D
Obrazek

Bziomek
Posty: 29
Rejestracja: 2010-10-05, 10:11
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Postautor: Bziomek » 2011-01-04, 18:00

Liczyłem na propozycje jakiegoś banku, to ułatwiło mi by wybór.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2011-01-04, 18:05

Bziomek, trochę w tym siedzę zawodowo, więc uwierz mi, że nie ma doskonałej oferty. Wszystko co Ci proponują za darmo, nie jest za darmo, jeśli opłata nie jest ukryta w ofercie wiązanej np. karta bankomatowa + karta kredytowa + konto ROR lub oszczędnościowe itd. bank musi zarobić na każdej z tych ofert - transakcji. Jeśli nawet Bank faktycznie nie pobiera żadnych opłat, to czytaj na jak długo, kiedyś to będzie musiał sobie wycofać z procentem. Niezła jest oferta Alior Bank (uważaj bo dają prawie wszystko za darmo !) oraz przystępna jest oferta Mbanku, mają niskie prowizje, bo nie utrzymują całej infrastruktury oddziałów np. za opłatą 5 zł nie płacisz prowizji za wypłatę z dowolnego bankomatu. Z bankami jak z paleniem : wybór należy do Ciebie, chociaż tu zdrowia nie stracisz ale parę złotych zawsze :-P
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-01-04, 19:59

Poczytaj o Inteligo, albo o studenckim w PKO BP. W Inteligo żadnych prowizji za opłaty, złotówka miesięcznie (chyba) za kartę kredytową, nie nalicza odsetek. Co do bankomatów, to PKO BP jest wszędzie :) Poza tym jeszcze z jakąś firmą mają umowę podpisaną, także ja nie narzekam.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-01-04, 21:35

Hmmm.... :mrgreen: Najłatwiej chyba poczytać samemu wszystkie oferty banków :-)
Strasznie to upierdliwe,ale wielce rozwija żyłkę myśliwego-co zrobić aby ani złotówki nie zapłacić bankowi za to ze obraca naszymi pieniędzmi ;-) Lepsze to niż polowanie :lol:
Czasami warto mieć konta w kilku bankach-zależy czego oczekujemy..
Są banki które naliczają % tylko w nocy :mrgreen: -dooobre (czyli 4% to procentów 2) ,są oferty które omijają podatek belki (czyli oferujące dzienną kapitalizację odsetek)- polecam! , trzeba też uważać,bo czasami karta do konta jest darmowa ,ale-wtedy gdy dokonamy iluś-tam transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Banki internetowe to fajna sprawa-ale aby pieniądze znalazły się na koncie,trzeba dokonać przelewu...czyli mieć konto w innym banku.. chyba że jest to wpłata od pracodawcy..
W tej chwili sytuacja jest dosyć dynamiczna,i stopy procentowe pójdą w górę,tak,że nie warto raczej zakładać lokat długoterminowych.
Bziomek-pobaw się trochę...tylko zawsze czytaj to co jest napisane drobnym druczkiem :-) Pozdrawiam! :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Postautor: trufla » 2011-01-08, 21:30

Ponoć dla młodych najlepszy jest mBank, bo tani, ale wada taka że mają bardzo mało placówek - u mnie w mieście nie ma. Wszelkie załatwianie drogą elektroniczną.

Nie jestem na tyle skomputeryzowana dlatego założyłam jednak konto młodzieżowe w PKO BP - wolę zapłacić kilka groszy więcej, ale mam wszystko na miejscu.
: )
http://www.munus.pl/z/1452 proszę zagłosujcie tutaj i pomóżcie wygrać! :)

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-08-04, 07:51

Zmieniałam kilkanascie banków i z powrotem zostalam w PKO BP bo male miasteczko i bankomatów tu jest az dwa , i na kazdym kroku bakomat PKO BP i to przeważylo bo gdzie sie nie ruszę to zawsze mogę kase wypłacic bez tej pieciozłotowej straty :) :19:

(żałuję tylko że w mojej wioseczce nie ma bakomatu :(
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości