Co masz dzisiaj na obiad?

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-10-15, 21:52

Pamiętam kawę z mlekiem kokosowym - wyglądała jakby mi tam trochę tłustego rosołu kapnęło... więc zamykałam oczy i piłam. Z tą zrobiłabym to samo, bo brzmi interesująco. Tylko skąd ja wezmę masło od krów karmionych trawą??? Chyba firma Klimeko takie ma... kilka razy droższe od normalnego :szalony2:
Z braku ekspresu polecam w razie przypływu gotówki kawiarkę kupić. To był mój pierwszy "ekspres" do kawy i do dziś mi się czasem przydaje, tylko od czasu do czasu uszczelkę trzeba wymieniać :taniecgirl:
Ten koktajl też brzmi interesująco... tylko mój sprzęt kuchenny ma takie ostrza, że poza moimi palcami chyba nic nie są w stanie przeciąć :histeryczka:

A u mnie na obiad taki trochę fastfód - ryż gotowany z kurkumą i curry ze smażoną piersią indyczą (obsmarowaną koncentratem curry) i ananasem z puszki, polane - z braku oleju kokosowego - olejem rzepakowym nieratyfikowanym.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: anula;) » 2016-10-17, 22:20

No ja to takie zwykłe klarowane masło daję..Wiem co... stoi w przepisie,ale to jest kosztorysowa modyfikacja przepisu przez anulę :crazy:
...Dzięki za radę z kawiarką :) Dawniej lubiłam,ale teraz..za dużo problemów ..Toto lubi wykipieć,a ja mieszkam w tak specyficznych warunkach,ze...kipiałoby na dywan :wink:
A z tym blenderem...Ja mam stary mikser ręczny,i do niego można dokupić nakładki miksujace za 18/20 zł .Tną aż miło! Może gdzieś tam w szpargałach masz taką staroć..Te silniki były nie do zajechania. :)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-10-19, 00:59

Miałam stary mikser, w spadku po świekrze... może i silnik był nie do zjechania (russskie toto było, czy chyba nawet radzieckie) ale obudowa nie wytrzymała, rozsypała się :szalony2:
W sumie przetestowałam tę kawę i... będę musiała do pomysłu wrócić. Po prostu uznałam, że ja jednak w czymś takim muszę czuć słodycz, więc skoro nie może być cukru to nie pozostaje nic innego jak stewia. Suche liście zaparzyłam razem z kawą i cynamonem. I teraz już wiem: NIGDY WIĘCEJ STEWII DO KAWY. Tego nie da się pić :diablo:
Oczywiście masło też było klarowane, bo "ekologicznego" nie miałam na stanie.

Żeby mię się moderacja nie czepiała, że od tematu odchodzę, na obiad dziś była karkówka z grilla z ziemniakami i ogórkami kiszonymi własnej roboty. Przez "karkówkę z grilla" rozumiem oczywiście kotlety z karkówki posypane ziołami ojca Mateusza i ułożone na patelni grillowej, żeby się usmażyły. Ja jadłam bez ziemniaków, Dzieci bez mięsa i ziemniaków. Ogórki jedli wszyscy :yahoo:

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: anula;) » 2016-10-19, 21:35

Jukka...a odrobina lukrecji w ramach słodyczy...może akurat :wink: Ja nie słodzę nigdy kawy,tak że... :)

A dzisiaj przypomniała mi się moja ulubiona potrawa z czasów kiedy mieszkałam na południu Francji. Socca.. -łał-ale się rozmarzyłam :rece2:
Ja nigdy sama tych naleśników nie robiłam,tylko kupowałam "na mieście" :blush: . Ja po prostu ...nie gotuję,cóż :obrażony: ,ale znalazłam przepis w necie ,który wydaje mi się najbardziej zbliżony do oryginału,czyli nie udziwniony.Ty lubisz eksperymentować,może akurat smak Ci podejdzie :)
W ogóle ...wszystkich zapraszam na naleśniki z cieciorki ...Tanie,szybkie w przyrządzaniu..wg mnie pyszne :girloczko:
http://wposzukiwaniuslowlife.blogspot.c ... ski-z.html

A tu ..żródełko..tylko po angielsku :blush: .. https://en.wikipedia.org/wiki/Farinata
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-10-19, 23:54

Zasadniczo też piję gorzką kawę... tylko jak dosmaczam to słodzę. Ale może wanilia+to masło kokosowe+masło krowie sprawi, że będzie dobrze :)
Naleśniki z mąki z ciecierzycy robiłam. Nikt nie chciał w domu tego jeść. Nawet ja. Ale skoro się zrujnowałam na tę mąkę, skoro to był mój pomysł to musiałam zjeść wszystko czego inni nie zjedli :girlwestchnienie:
Ciecierzycę to ja lubię tylko tak, prosto ze słoika albo własnej roboty hummus :yes:

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: anula;) » 2016-10-20, 20:19

...O matko! Nooo to niefart z tą soccą! :biggrin: Fakt-ludzie różne smaki mają :wink: ..I pomyśleć,że oni,tam na południu jedzą to tak, jak my ...hmmm -gofry np. :)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-10-20, 22:41

Za to z tą kawą fajnie wyszło. Wystarczyło zrezygnować ze stewii i spróbować tym razem z wanilią :taniecgirl:

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-11-03, 20:43

Zupa dyniowa. Taka konsystencja mi wyszła, że z powodzeniem mogłabym jeść widelcem... ale przy dzieciach nie wypada, bo jeszcze zaczną naśladować :girlhaha:

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Zgredzia » 2016-11-03, 23:05

Jukka pisze: Zupa dyniowa.

W życiu nie jadłam i jakoś nie mam ochoty spróbować. Z dyni to tylko pestki lubię :)
Jukka pisze:Taka konsystencja mi wyszła, że z powodzeniem mogłabym jeść widelcem... ale przy dzieciach nie wypada, bo jeszcze zaczną naśladować :girlhaha:

Zgadza się. Od najmłodszych lat należy uczyć dzieci dobrych manier :wink: .

U mnie dzisiaj szybki obiad, bo sił mało : tagliatelle z kurczakiem, pomidorami i bazylią. :)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Jukka » 2016-11-04, 00:33

Zgredzia pisze:Source of the post Jukka pisze:
Zupa dyniowa.


W życiu nie jadłam i jakoś nie mam ochoty spróbować. Z dyni to tylko pestki lubię :)


Szkoda, bo to zdrowe. No i tanie. A ja jestem przeszczęśliwa, bo pozostałe 3/4 rodziny jadło polędwiczkę w sosie musztardowym z brązowym ryżem, ale Dzieć Młodszy chciał spróbować i zadeklarował, że jutro to chce na obiad :yahoo: Skoro bez problemu się przekonały do ciast dyniowych, bo powoli, bez nacisków, może i do innych dań z dyni się przekonają :girlwestchnienie:

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Zgredzia » 2016-11-04, 19:03

Tradycyjnie rybka, którą uwielbiam :) Jukka może jakiś przepis rybno - dyniowy? :wink:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: zosiako » 2016-11-04, 20:33

Zgredziu - podobnie jak Jukka lubię dynię i polecam :yes: do grillowanej rybki pyszne są pieczone warzywa w formie grubszych plastrów w tym oczywiście dynia - razem pieczone plastry buraczków, batatów, dyni, cukinii, pietruszki, selera i marchewki : przyprawiamy i mamy kolorowy miks na talerzu - przeepyszne i baaardzo zdrowe , u mnie dodatkowo bomba witaminowa - kiszona kapusta z jabłkiem, cebulą i oliwą. smacznego
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Zgredzia » 2016-11-04, 23:18

zosiako pisze: Zgredziu - podobnie jak Jukka lubię dynię i polecam :yes: do grillowanej rybki pyszne są pieczone warzywa w formie grubszych plastrów w tym oczywiście dynia - razem pieczone plastry buraczków, batatów, dyni, cukinii, pietruszki, selera i marchewki : przyprawiamy i mamy kolorowy miks na talerzu - przeepyszne i baaardzo zdrowe

Brzmi smakowicie :yes: . Powiedz mi tylko czym doprawiasz? Jakieś zioła czy tylko sól i pieprz? Na pewno wypróbuję :)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: zosiako » 2016-11-05, 18:01

Soli to ja prawie nie używam więc przyprawy wg gustu. Ja używam pieprz ziolowy koper suszony bazylia oregano po upieczeniu zielona pietruszka
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Co masz dzisiaj na obiad?

Postautor: Ann » 2016-11-10, 23:43

Wegeburgery z buraków :yahoo: . Wyszło mi 20 sztuk, więc dziś... i jutro... i pojutrze...
Anka


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości