Kącik złego humoru

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-06, 16:58

sylseb pisze:Ha, czyli łódzkie MPK rules!
Dba o to, żebyśmy mieli na co narzekać w kąciku złego humoru :rofl:
Zawsze powtarzam, że przynajmniej nie muszę niczego na siłę szukać, tylko tak po prostu, po ludzku mogę sobie ponarzekać :19:


dats rajt. :-D przynajmniej łódzkie MPK dba o samopoczucie pasażerów :mrgreen:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-08-06, 17:56

No to chyba dzisiaj mój dzień na ten kącik - właśnie wróciłam od pani specjalistki chorób zakaźnych z Instytutu Chorób Zakaźnych w Warszawie - - i mówiąc krótko pani dr w ciągu niespełna 5 minut całkowicie wyleczyła mnie z neuroboreliozy! Trzeba koniecznie zwrócić uwagę lekarzom np. niemieckim na tę metodę - Negatywny standardowy WB - nie ma pani boreliozy. koniec kropka.

Pozytywny WB KKI - my, lekarze zakaźnicy nie uznajemy wyników tego testu - w związku z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych pani nie ma boreliozy. [sic!]

A co robią przeciwciała boreliozy w mojej krwi??? nie mogę się wypowiadać na temat nieznanego mi [i nam zakaźnikom] wyniku badania.

:evil: super :evil:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-06, 18:00

no proszę kolejny cud w nfz.... Asiu - nie mam słów po prostu
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

konwalia
Posty: 3720
Rejestracja: 2011-01-09, 18:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: konwalia » 2013-08-06, 18:28

Ręce opadają jak cudownie NFZ uzdrawia chorych :20: joanna...nick :588:
Konwalia
"Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą" - Ks. Jan Twardowski

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-08-06, 18:36

Oj Joanna :-/ - :588:
Blanka

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-08-06, 21:01

zosiako, konwalia, blanka, :588: :588: :588:

jesteście kochane :-)

a ja póki co w szoku... to chyba już ciut za wiele dla tej mojej biednej łepetyny - najpierw wykuczenie bb, potem potwierdzenie, znowu wykluczenie, a kretki szaleja, szaleją, szaleją... znowu zaczyna mi się zapalenie stawów - sa gorace, stan podgorączkowy, ból i ... tylko zimna woda przynosi lekka ulge... ot życie - i czemu ja nie chciałam zostać w Niemczech albo chociaż w tym Wiedniu??? pewnie bym tak nie cierpiała, mimo wszystko oni ciut lepiej traktują takie delikwentki, jak ja ;).

Małż mi dzisiaj powiedział [po wysłuchaniu tych rewelacji od pani zakaźnik] - no to chyba czas przenieść sie do Niemiec wrrrrrrrrrrrr [no i chyba zamieszkać pod jakimś ślicznym mostem ... i łowić rybki w Łabie? hmmmm...>>pomyslała leniwie<< czy tam są jeszcze jakies jadalne rybki???]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez joanna_nick, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-08-07, 00:46

Ja cierpię dolę, Joanna, toż to strach w tym kraju chorować :588: :588: :588:

- Na co pacjent zszedł?
- Nie wiem, wg wytycznych NFZ wygląda na to, że był całkowicie zdrowy.
Jak mniemam wg wytycznych NFZ instytucja ta, podobnie jak i cała publiczna służba zdrowia, też są całkowicie zdrowe. Tylko pacjenci symulują...
Czy niepubliczną służbę zdrowia też obowiązują wytyczne NFZ???

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-08-07, 01:07

Jukka pisze:Ja cierpię dolę, Joanna, toż to strach w tym kraju chorować :588: :588: :588:


:588: :588: :588:

Jukka pisze:Czy niepubliczną służbę zdrowia też obowiązują wytyczne NFZ???

w kwestii leczenia? chyba nie... w kwestii odpłatności za leki - z całą pewnościa tak.
Czyli pani dr może wypisać mi abxy, ale zapłacić muszę bez znizki

wg. mojej rodzinnej... przynajmniej poprzedniej, brzmiało to jakoś tak: a... pełnopłatne leki to moge pani przepisac jakie mi się podoba - żadna kontrola tym się nie interesuje, tylko refinansowane kontrolują ;)

cała Polska śpiewa z nami... *)

*) coś mi odbiło na te muzyczne cytaty... @humor mnie dopadł albo cos...

no nic to - małż był dzisiaj u znajomych [ja już drugi raz nie poszłam, mimo serdecznego zapraszania - noz siły brak ;(] - no więc zrobiłam wyjątek i pozwoliłam mu powiedzieć, jak jest [czyli, że wcale ich nie olewam, chociaz tak to wygląda na pierwszy rzut oka]
efekt - kolezanka pani domu podobno miała nieciekawą neuroboreliozę, leczyła pół roku i ponoć jest ok - mam dostać w najblizszych dniach info co i jak... zobaczymy, jesli ten cholerny inwestor zapłaci... noż ^%&&&$##@ minęło ponad dwa m-ce od wystawienia f-ry, musiałam wziąć pozyczkę, żeby zapłacić podatki pfffff a kasy jak nie było tak nie ma...
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2013-08-07, 10:49

Łódzkie MPK bardzo ciepło przyjmuje każdego klienta. :-D

Joasiu- brak mi słów. Tego nawet nie da się skomentować. W tym kraju naprawdę trzeba mieć końskie zdrowie, żeby chorować. Przytulam mocno. :588:

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-08-07, 18:08

dzęki Annegret :588:

Ja dzisiaj cały boży dzień czytałam o boreliozie... jeśli ktoś uważa, że stałam się od tego mądrzejsza, to niestety jest w błędzie. Już kompletnie nie wiem kto ma rację [mówię o leczeniu rzecz jasna], jedno co wiem, to to, że ja źle toleruję wszystkie antybiotyki, z jakimi dotąd się zetknęłam, a nigdy nie brałam ich dłużej niż 14 dni... Zupełnie nie wyobrażam sobie łykania abaxów miesiącami/latami... [pomijając kwestie kosztów]...

Najchętniej wyjechałabym daleko, daleko... a wszystkie bóle, niedowłady, parestezje i inne dziury w mózgu zostawiłabym komuś w spadku [nie, nie rodzinie - zapisałabym NFZowi - a niech płacą od tego podatki ;)))]
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2013-08-08, 11:29

joanna_nick pisze:Najchętniej wyjechałabym daleko, daleko... a wszystkie bóle, niedowłady, parestezje i inne dziury w mózgu zostawiłabym komuś w spadku [nie, nie rodzinie - zapisałabym NFZowi - a niech płacą od tego podatki


Świetny pomysł. Jak znajdziesz rozwiązanie jak to zrobić to pamiętaj, że się chętnie przyłączę i myślę, że nie tylko ja. :-)
Tak w ogóle to głowa do góry. Na sprawy "beznadziejne" nie mamy wpływu i szkoda naszych nerwów. (nerwami karmimy przecież nasze choróbsko, wiec niech może zacznie głodować :roll: ). Przytulam :588:

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-08-08, 12:40

mika36 pisze:Świetny pomysł. Jak znajdziesz rozwiązanie jak to zrobić to pamiętaj, że się chętnie przyłączę i myślę, że nie tylko ja. :-)

Podzielę się na bank!!!
hmmm... miałam odejść z forum z uwagi na niepasującą jednostkę chorobową, ale coś mi się zdaje, że za bardzo Was wszystkich polubiłam... ;)
mika36 pisze:Tak w ogóle to głowa do góry. Na sprawy "beznadziejne" nie mamy wpływu i szkoda naszych nerwów. (nerwami karmimy przecież nasze choróbsko, wiec niech może zacznie głodować :roll: ). Przytulam :588:

dzięki Mika :588:

wiesz ja już nawet nie mam siły się denerwować... owszem wkurzyłam się na panią zakaźnik i w ogóle na to towarzystwo wzajemnej adoracji pań i panów tej profesji, nawet chciałam jakaś aferę w związku z tym zrobić, ale... coś mi się wydaje, że też nie mam na to siły...

a poza tym... ja choruje ponad 20 lat... w sumie niemal całe moje dorosłe życie to jeden wielki ból i pokonywanie własnej słabości, żeby cokolwiek osiągnąć, a teraz czuję, że przegrałam i to cholernie smutne, ale nerwy tu raczej w niczym mi nie pomogą - na szczęście mam coś, co ktoś w jakimś czasopiśmie [chyba w Newsweeku] nazwał genem optymizmu, bo nadal nie mogę w to wszystko, co mnie spotyka, uwierzyć i ciągle wydaje mi się [noż trochę inteligencji mi jeszcze zostało, więc nie pozwalam sobie myśleć, że na pewno;)], że będzie lepiej, no i tego zamierzam się trzymać z uporem wartym lepszej sprawy :)

Niech moc będzie z nami!!! ;) ;) ;)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2013-08-08, 13:25

joanna_nick pisze:będzie lepiej, no i tego zamierzam się trzymać z uporem wartym lepszej sprawy

Popieram, popieram i jeszcze raz popieram :10: Ja też zmagam się z sm-kiem od 17 latek, a dopiero od trzech wiem, że go mam i co to zmieniło? To, że dowiedziałam się, że jestem chora ;-)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-08-08, 14:11

joanna_nick pisze:miałam odejść z forum z uwagi na niepasującą jednostkę chorobową,

Forum się nazywa: forum dla chorych na stwardnienie rozsiane i nie tylko. Sugerujesz, że borelioza nie mieści się w kategorii "i nie tylko"? Jeśli tak sugerujesz, to się mylisz.
Zresztą, nawet gdybyś miała rację w tej kwestii, to forum dużo by na Twojej nieobecności straciło. Jesteś jedną z tych, co ożywiają to forum. Jak się Cię czyta, to aż wstyd człowieka bierze, jeśli się rezygnacji poddaje :588:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-08, 15:41

joanna_nick pisze: miałam odejść z forum z uwagi na niepasującą jednostkę chorobową, ale coś mi się zdaje, że za bardzo Was wszystkich polubiłam... ;)


dobrze , że napisałaś "miałam odejść z forum", bo rozumiem , że ten pomysł ( jakby nie nazwać to cudo , które wytworzyłaś?) już jest w formie przeszłej...

poza tym gdzie ja wtedy mogłabym wypisywać swoje żale,wyniki i wątpliwości, jak nie w Twoim wątku, do którego się wprosiłam :?:

nie będę komentować pomysłu , gdyż zakładam że to z upału :mrgreen:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości