Hyde Park ( ale nie o SM)

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-11-23, 19:01

Zibi przepiękne, przecudowne, przefantastyczne i tych prze... można użyć milion razy :22: wielki talent !!! masz magię w rękach i świetne pomysły w głowie :23: SUPER
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2013-11-24, 11:27

Dzięki maliniu :oops:
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2013-11-28, 20:11

Malina ma rację, ciekawe rzeczy robisz, magia w rękach i pomysły...świetnie Ci to wychodzi i najważniejsze: TOBIE SIę PO PROSTU CHCE, i oby tak dalej ;-) , podziwiam ludzi z pasją ( a teraz lecę obejrzeć bombki karczochowe ;-) )
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-12-05, 02:11

Zibi - to jest piękne :579:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2014-01-03, 16:39

ok. nie wiedziałam gdzie więc skrobnę tutaj.rozmyślam nad zmianą dostawcy energii. na stronie URE wyliczyłam z kalkulatora, że przy zmianie dostawcy rocznie oszczędzę w granicach 270zł. oczywiście tylko na kosztach użycia, a nie na kosztach przesyłu bo te są stałe i dostawca nie ma na nie wpływu. teraz mam zagwozdkę bo ta kwota to nie są małe pieniądze, ale nikt z moich znajomych nie zdecydował się na zmianę dostawcy. może macie jakieś doświadczenia w tym temacie??? kalkulator kalkulatorem, a jaka jest rzeczywistość?
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-01-03, 22:28

Sama jestem ciekawa odpowiedzi, bo wprawdzie sprawę ostatnio odpuściłam, ale również swego czasu myślałam o zmianie dostawcy. Nie wiem tylko, czy gra jest warta zachodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-01-06, 19:42

Znalazłem w necie taki artykuł na katolickiej stronie i pomyślałem przy okazji dzisiejszego Święta Trzech Króli, że może go zacytuję tutaj:

" Jeśli myślisz, że K+M+B, które piszemy na drzwiach naszych domów oznacza imiona Trzech Króli, to jesteś w błędzie.
W ogóle to prawidłowy zapis na naszych drzwiach powinien wyglądać tak: C + M + B 2014 (tudzież inny rok). Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)" (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu").
W związku z powyższym trzeba też powiedzieć, że dwukrotne pojawiające się "+", to nie "plusiki", tylko "krzyżyki" - znak błogosławieństwa.
K M B wzięło się stąd, że ludzie zaczęli łacińskie "C" zastępować polskim "K". W średniowieczu, kiedy pojawiła się legenda o trzech królach, która w kolejnych wiekach zyskała sporą popularność ludzie zaczęli coraz bardziej utożsamiać owe "K M B" z inicjałami imion trzech mędrców.
Księga liturgiczna "Obrzędy błogosławieństw" tom II, str. 244 - podaje, że można stosować zapis: C M B, albo: J M J - czyli inicjały Jezusa Maryi Józefa - świętej rodziny. Nie ma zaś czegoś takiego jak K M B!
Dlatego warto powrócić do chwalebnej tradycji chrześcijańskiej i już dziś na drzwiach naszych domów zapisać C+M+B 2014, prosząc świadomie Jezusa Chrystusa o jego błogosławieństwo, a nie" jakiegoś" Kacpra, Melchiora i Baltazara."
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-01-10, 10:17

Z kim ja pracuję ? :shock:
Dzisiaj dwa moje debile bawiły się kajdankami. Jeden drugiemu zapiął na ręku na ścisk, aż łapa zsiniała i... okazało się, że kluczyki są tak wyrobione, że kajdanek nie można rozpiąć :1: I z tą siną łapą latali i szukali innych kluczyków. Łapa sinieje, a skuty latał i się martwił: K..wa a zaraz muszę podjechać na Komendę Stołeczną. Co ja im powiem ? :1:
Jak wreszcie wróciły oba barany dumne (bo rozpięte) mnie już łzy leciały ze śmiechu (ubaw był we wszystkich pokojach :6: )
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-01-11, 21:58

Zibi pisze: "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)"


Proponuje taka...zabawę :-D Pytajmy księdza który nawiedza nasz dom po kolędzie, czy ma pojęcie w kwestii powyższego nazewnictwa :lol:

Nooo...mój nie miał ..Ani ani.. Jeszcze jak moja Mamuśka perorowała "coś tam coś tam",(chciała zabłysnać -wiadomo :-D ), to powiedział ,ze to jest pewnie...anglosaski wymysł :5: :lol: Dobrze ,ze nie dodał :szatański :1:
No powodzenia Wam życzę ...i dobrej zabawy :-P
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-03-27, 15:00

Mnie to " zabolało " osobiście.
Znów stało się " sławne " duńskie ZOO. Po tym jak niedawno na oczach zwiedzających ( dzieci również ) zabito i poćwiartowano zdrową żyrafę, teraz zrobiono to samo z dwójką dorosłych lwów i dwójką ich kociąt. Tym razem podobno bez widzów.
Kierownictwo ogrodu swą debilną decyzję tłumaczy " brakiem miejsc, dbaniem o pulę genów oraz prawami natury". Dzięki temu zoo zyska miejsce na przyjęcie nowego osobnika." A zwierzęta ponoć - " zmarły w odosobnieniu, z uszanowaniem wrodzonej godności". A to da się tak zabić..?
Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, że inaczej się nie dało zrobić, bo od dzisiaj straciłem całą swoją sympatię do Duńczyków. Nie chcę się rozpisywać na temat zadań Ogrodów Zoologicznych, bo są zgoła inne, niż te jaki reprezentują Duńczycy. Ale wpadło mi do głowy, aby wszystkich pracowników tego duńskiego ogrodu, odchodzących na emeryturę traktować podobnie, bo przecież trzeba dbać o geny przyszłych pokoleń, a emeryci już nie teges, no można uszanować ich godność i zabić ich np. podczas snu. No bo zwierzęta k....a nie czują bólu. Wrednie może odrobinę, ale trochę jestem nie.................ny po nieprzespanej nocy. Pozdrawiam wszystkich kochających zwierzęta normalnie.

http://wiadomosci.wp.pl/gid,16498484,ka ... leria.html
Wojtek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-03-27, 17:23

Całkowicie się z Tobą w tej kwestii zgadzam Wojtku. To co wyprawiają Duńczycy to szok i kpina.
Czytałam ten artykuł i jestem nim mocno zniesmaczona:(
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-03-27, 19:09

kolejny przykład, na to że człowiek jako istota rozumna kiepsko wypada :2:
hmm nawet ciężko go porównać do świni bo wtedy można obrazić świnię :shock:
smutne ale prawdziwe...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2014-03-27, 20:22

Okropne wiadomości. Niektórzy ludzie nie powinni nadzorować zwierząt.
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-03-27, 20:49

homag pisze:...Po tym jak niedawno na oczach zwiedzających ( dzieci również ) zabito i poćwiartowano zdrową żyrafę, teraz zrobiono to samo z dwójką dorosłych lwów i dwójką ich kociąt...


Tiaaa... Pamiętam tamtą sytuację,kiedy to żyrafą nakarmiono te właśnie ,teraz zabite lwy ...
Dziwnym gatunkiem jesteśmy ...
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2014-03-28, 08:23

malina :/ pisze:kolejny przykład, na to że człowiek jako istota rozumna kiepsko wypada

przytulia pisze:Niektórzy ludzie nie powinni nadzorować zwierząt.
aisza pisze:Czytałam ten artykuł i jestem nim mocno zniesmaczona:(

anula;) pisze:Dziwnym gatunkiem jesteśmy ...


Czujecie normalnie i to w czasach dzisiejszych jest nienormalne.
Dlatego nazywanie siebie ludźmi, w wielu sytuacjach jest sporym nadużyciem.
Człowiek powinien odpowiadać i czuć się odpowiedzialny za zwierzęta, które oswoił czy też udomowił. Trochę ta odpowiedzialność w przypadku duńczków ma tragiczny zasięg.
Wojtek


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości