Przepisy kulinarne

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-16, 10:11

Poratujcie mnie pliiisss .....
Otóż rozdają te nieszczęsne jabłka i mam 25kg :crazy: (nie moja zasługa ,bo mnie by kilo starczyło ,ale każdy brał dla siebie i dla Blany też ) .I co ja mam z tym zrobić ??
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Przepisy kulinarne

Postautor: homag » 2016-02-16, 11:04

blanka pisze:Source of the post .I co ja mam z tym zrobić ??

Blana, umieść jabłuszka z cukrem i wodą w dużym słoju, a potem to już wg upodobań. :)
Zawsze możesz do bólu przyszarlotkować. :wink:
Wojtek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Przepisy kulinarne

Postautor: anula;) » 2016-02-16, 19:17

blanka pisze:Source of the post nieszczęsne jabłka i mam 25k


( :crazy: ...ha! ja w TYM kąciku :girlhaha: ) ...Otóż...Blania - idź na całość...- Idź na całosć!... i zacznij produkcję octu jabłkowego...serio serio! :wink:
http://www.naturalna-medycyna.com.pl/oc ... lkowy.html

http://www.zajadam.pl/przetwory/domowy-ocet-jablkowy
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-16, 19:56

anula;) pisze:Source of the post Idź na całosć!... i zacznij produkcję octu jabłkowego.
- nooo.. tak poczytałam i to całkiem fajna sprawa :girlwestchnienie: . Oczywiście nie uruchomię produkcji hurtowej ,ale na potrzeby własne :yes: .Zresztą kumpel wezmie reklamówkę :yahoo: ,resztę można przechować i przerażenie ustąpiło :wink: .No co ja poradzę ,że mnie tak hojnie obdarowali :girlhaha: .Usłyszałam też dzisiaj ,że jeżeli tylko reflektuję to jutro będą rozdawać ..gruszki i marchew :lol: . Nie reflektuje ,co za dużo to niezdrowo :girloczko:
homag pisze:Source of the post Blana, umieść jabłuszka z cukrem i wodą w dużym słoju, a potem to już wg upodobań.
- i to brałam pod uwagę ,ale sprzętu nie mam :wink:
Dzieki Anula , Wojtek :firends:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiasamosia » 2016-02-16, 20:05

blanka pisze:Source of the post kumpel wezmie reklamówkę
... a jabłka dalej zostaną :rolf: :boast:
--------------------

A tak serio, to miałam/mam to samo, przechowujemy w chłodnym pomieszczeniu i niektóre jeszcze dają radę - niektóre, bo są różne gatunki.
Na co dzień to wiadomo, surówki, ryż z jabłkami, racuchy... z jabłkami, przy niedzieli szarlotka, soczek z sokowirówki :beach: , a jeszcze można na drugie śniadanie i na podwieczorek :śmiaćsię:
Mieliśmy też pomidory, dużo pomidorów :rece2: , te jednak na dłuższą metę nie dały rady....
Marchewka..., tą też mamy, poszła w piach ( do skrzynki ), trzyma się dzielnie :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-16, 20:12

zosiasamosia pisze:Source of the post
blanka pisze:Source of the post kumpel wezmie reklamówkę
... a jabłka dalej zostaną :rolf: :boast:
Samośka- dałam mu sama reklamówke ,bo jednak.. dobre jabłko nie jest złe :biggrin:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiako » 2016-02-16, 20:16

hmmm gdybym miała bliżej i to tez mogłabym Cię poratować z jabełkami i przylecieć z reklamówką :crazy: , a tak smakiem się obejdę, a tak lubię pieczone z cynamonem, ufff ślinotoku dostałam na samą myśl, jutro lecę kupić jabłuszka :delikatna:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-16, 21:29

Obrazek - Zosiako proszę :girloczko:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiako » 2016-02-17, 18:13

:kiss: :kiss: Blaaaaniu :kiss:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Przepisy kulinarne

Postautor: malina :/ » 2016-02-20, 01:32

Dziś zrobione ale jak jutro spróbuję to powiem czy warto i przyślę zdjęcie w przekroju no i przepis, ogólnie ciasto bardzoo szybkie ale dla oczu rewelacja ;-) jak dla mnie wygląda bosko :-D taki piękny zielony kolor to za sprawą szpinaku, który dodany jest do ciasta :-)
Jutro napiszę o doznaniach smakowych
Załączniki
DSC_0013.JPG
Leśny mech
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Przepisy kulinarne

Postautor: malina :/ » 2016-02-22, 00:24

Leśny mech (składniki na tortownicę 25cm):
1 opakowanie mrożonego rozdrobnionego szpinaku (450g)
1 ⅓ szkl cukru
3 jajka
1⅓ szkl. oleju
2 szkl mąki krupczatki (można dodać tortowej lecz krupczatka powoduje że ciasto jest bardziej sypkie)
3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
200 ml śmietany 30-36%
1 serek mascarpone (250g)
1 czubata łyżka cukru pudru (do kremu)
owoce do ozdoby (jagody, maliny, borówki, pestki granata)

Przygotowanie: szpinak rozmrażamy, odsączamy na sitki, resztę wody odciskamy w rękach. W misce ucieramy mikserem jajka z cukrem, wlewamy olej dalej miksując, następnie mąkę i proszek do pieczenia miksujemy do połączenia składników. Dodajemy odsączony szpinak i mieszamy łyżką do uzyskania jednolitej masy. Wlewamy ciasto do formy. Pieczemy ok 1 godziny w 180 stopniach. Ciasto zostawiamy do wystygnięcia. Z wystudzonego ciasta odcinamy wierzch, kruszymy na mniejsze kawałki (najpierw skruszyłam tą cześć nie przypieczoną, a na osobnym talerzyku przypieczoną, którą wyłożyłam jako pierwszą na krem, a potem tą "ładniejszą").
W misce ubijamy śmietanę, dodajemy cukier puder i serek mascarpone, mieszamy do połączenia składników. Wykładamy na placek, na wierzch wysypujemy pokruszone ciasto i owoce. Wstawiamy do lodówki przynajmniej na 2h. Smacznego!
Załączniki
DSC_0018.JPG
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-23, 10:59

malina :/ pisze:Source of the post Dodajemy odsączony szpinak
-Malinia- ten szpinak jakoś rozdrobnić trzeba? Ciasto wygląda bardzo fajnie tylko nie potrafie sobie wyobrazić szpinaku jako składnika .Chętnie bym je zrobiła tyle ,ze nie wiem jak z tym szpinakiem działać .
Blanka

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Przepisy kulinarne

Postautor: malina :/ » 2016-02-23, 19:46

Blaniu kupuje się gotowy, rozdrobniony tylko po odmrożeniu go trzeba nadmiar wody odcisnąć :-) szpinak mrożony jest w formie rozdrobnionej, liści, brykietu i w kostkach z przyprawami. Więc przeszperaj dobrze sklepowa zamrażarkę i znajdziesz ;-) ja kupiłam w lidlu ale w każdym sklepie praktycznie jest mrożony rozdrobniony kwestia ceny :-P
pobrane.jpg
pobrane.jpg (8.26 KiB) Przejrzano 4561 razy
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-02-23, 19:48

Dzięki . Będę piec ! :yes:
Blanka

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-03-04, 18:00

Wracam do tematu Gwiazd .Można zrobić fajna pizzę .Robimy 4 blaty .1-szy smarujemy sosem pomidorowym , na 2-gi rozkładamy potarty ser , Na 3-ci coś np. wedlinowego (w plastrach najlepiej ,bo dobrze się zwija ) i robimy dalej tak jak z gwiazdą ,tylko wszystkie nacięcia ciągniemy oo końca srodkowego kółka (wyjdzie taki "wiatrak) .Upiec ,sos czosnkowy (U mnie obowiązkowo ) i.. smacznego :yes:
Blanka


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości