Przepisy kulinarne

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-02, 11:31

rybka pisze:Source of the post zakup maszynki elektrycznej - to bardzo duże ułatwienie
- u mnie taki zakup Dorocia byłby zbędny .Ciasteczka pieke okazjonalnie ,a na inne mielenia to maszynka prądowa jest (poślubna jeszcze :angel: ) .

Aleście się dziewczyny rozpiekły :)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-02, 19:46

blanka pisze:Source of the post Aleście się dziewczyny rozpiekły
U mnie Noworocznie pojawiła się różowa wersja Shreka ( ponoć Fiona, ale przecież Ona też zielona :śmiaćsię: ) oraz tęczowy sernik na zimno - taka zabawa kolorami :rece2:
Załączniki
2r.JPG
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-03, 18:56

Samosia- serniczek pysznie i bajecznie wygląda :yes: .Czym zrobiłaś niebieski ?
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-04, 10:37

blanka pisze:Source of the post Czym zrobiłaś niebieski ?
Galaretką w kolorze niebieskim o smaku wieloowocowym :crazy:

A klepnę Wam już cały przepis, może się ktoś zainspiruje, a używając wyobraźni zrobi inne zestawienie kolorystyczne :yes:

~ TĘCZOWY SERNIK ~


Składniki:
* 1 kg twarogu ( gotowy, mielony z wiaderka )
* 200 ml kremówki
* 3 łyżki cukru pudru
* cukier waniliowy
* 4 galaretki ( w tym konkretnym przypadku - 2 niebieskie, 1 czerwona i 1 żółta )

Kremówkę ubić, dodać cukier puder i waniliowy, połączyć z twarogiem. Masę podzielić na 4 części.
Każdą z galaretek rozpuszczamy w 1 szklance wrzątku ( w odstępach czasowych ).
Do pierwszej części masy serowej wlewamy stopniowo 1 tężejącą galaretkę ( taką półpłynną ) - miksujemy, do kolejnych części tak samo.

Sernik jest na małą blaszkę, taką w kwadracie, albo na małą tortownicę lub inną ciekawą kształtem foremkę ( tylko wyobraźnia nas ogranicza :biggrin: )
Dno formy lekko natłuścić roztopionym masłem. Ja dodatkowo do blachy wkładam osłonki z tektury owiniętej folią spożywczą, wtedy trzyma formę, nic się nie wylewa, ale to zapewne każda z Was ma sposób na ciasto, w którym wylewa się galaretkę.
Warstwy wlewamy pojedynczo, dość szybko tężeją.
Sernik kroić w kostkę, udekorować melisą. Łatwo się robi, pięknie wygląda i równie dobrze smakuje, polecam :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-04, 16:55

No ja napewno zrobię ,cudnie wygląda :yes:
Blanka

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Przepisy kulinarne

Postautor: rybka » 2016-01-05, 16:39

zosiasamosia pisze:Source of the post może się ktoś zainspiruje

ja się zainspirowałam :biggrin: właśnie będę przerabiać trzecie kilo mąki na ciasteczka maślane z maszynki :biggrin:
a serniczek zrobię - tylko nie dziś :biggrin:
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-06, 16:05

rybka pisze:Source of the post właśnie będę przerabiać trzecie kilo mąki
-Dorcia jedno jest pewne - nie mieszkasz w słodkiej chatce (takiej jak z bajki ) bo byś została nawet bez komina :biggrin:
Blanka

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Przepisy kulinarne

Postautor: malina :/ » 2016-01-06, 19:36

A ja polecam muffinki - nie za słodkie jak dla mnie idealne :) zdjęć nie posiadam tak szybko zniknęły :P

Składniki:
2 szkl. mąki
2/3 szkl. cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szkl. mleka
100 g masła
1 jajo
1 czekolada deserowa - pokroić na mniejsze kawałeczki

Przygotowanie:
W jednej misce wymieszać składniki such: mąkę, proszek do pieczenia i cukier. W drugiej misce wymieszać składniki mokre - rozpuszcozne masło, jajko, mleko. Wszystko razem połączyć, dodać pokrojoną czekoladę. Do foremek silikonowych (2/3 wysokości) nakładać ciasto i piec ok 20 min w 200 st. C góra-dół.

Jak już mamy deser to polecam również coś na obiad. Można nawet i powiedzieć na "świąteczny obiad" bo danie wygląda rewelacyjnie jak i również smakuje bosko :)

Polędwiczki ze szpinakiem:
-jedna polędwiczka wieprzowa
MARYNATA: 3 łyżki oleju z suszonych pomidorów, 3 ząbki czosnku, po 0,5 łyżeczki soli ziołowej i pieprzu chilli cayenne
NADZIENIE: 20 dkg mrożonego szpinaku (liście), 6 suszonych pomidorów, 2 łyżki oleju, półtorej łyżki masła, 2 ząbki czosnku, mąka, 80 ml białego półwytrawnego wina, 100 ml bulionu warzywnego, sól, pieprz, 250 ml śmietany kremówki, łyżka posiekanej natki pietruszki

WYKONANIE:
Składniki marynaty wymieszać. Polędwiczki rozkroić wzdłuż ale nie do końca, rozbić formując prostokąt. Posmarować marynatą z obu stron i włożyć do lodówki na kilka godzin, a najlepiej całą noc.
Farsz: Szpinak rozmrozić, odparować na patelni nadmiar wody, dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, przyprawić solą, pieprzem.
Na polędwiczkę dodać szpinak i pokrojone w kostkę pomidory suszone. Zwinąć w roladę, spiąć wykałaczkami, oprószyć mąką. W rondlu rozgrzać masło i olej i obsmażyć roladę ze wszystkich stron. Podlać winem, odparować. Następnie wlać bulion i dusić ok 20 min., wlać śmietankę i dusić do miękkości, obracając. Sos doprawić solą, pieprzem i posypać natką pietruszki :)
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Przepisy kulinarne

Postautor: rybka » 2016-01-12, 16:42

:biggrin: Prosto z czeluści internetu:

DROŻDŻOWA GWIAZDA Z NUTELLĄ (DROŻDŻÓWKA)-PRZEPIS

SKŁADNIKI NA CIASTO:

450 g mąki tortowej
225 ml mleka, ciepłego
70 g cukru
1,5 łyżeczki suchych drożdży lub 25 g świeżych
2 żółtka
30 g masła lub margaryny, roztopionej
szczypta soli
DODATKOWO:

200 g nutelli
1 jajko do posmarowania
Do ciepłego mleka dodajemy suche drożdże ( ze świeżych wykonujemy zaczyn ) i zostawiamy przykryte na 15 min. Po tym czasie powinny być lekko spienione. Mąkę przesiewamy, dodajemy cukier, sól i dobrze mieszamy. Następnie dodajemy żółtka, roztopione masło oraz mieszankę mleka z drożdżami lub zaczyn ze świeżych. Wyrabiamy, aż będzie gładkie i elastyczne. Gotowe ciasto przekładamy do dużej miski, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do napuszenia (1,15 godz.).

Po tym czasie ciasto dzielimy na 4 części. Każdą rozwałkowujemy na podsypanej mąką stolnicy na okrąg o średnicy 30 cm. Jeden płat drożdżowy przekładamy na papier do pieczenia. Smarujemy 1/3 nutelli, zostawiając ok. 1-2 cm wolnego miejsca od brzegów. Przykrywamy drugim i ponownie smarujemy. Przykrywamy trzecim i ponownie smarujemy. Przykrywamy czwartym blatem i lekko dociskamy. Bierzemy talerz lub inne naczynie o śr. około 28 cm, przykładamy do ciasta i nadmiar wykrawamy nożem lub rolką do pizzy. Na środku ciasta szklanką odciskamy mały okrąg. Wyciąć osiem części jak na rogaliki, nie przecinając małego kółka na środku. Następnie dzielimy na 16 części. Bierzemy jeden kawałek i przekręcamy dwa razy do wewnętrznej części. Następnie bierzmy drugi kawałek obok ( poruszamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i zawijamy dwa razy do wewnętrznej strony. Tak, aby był skierowany do zawiniętego kawałka obok. Lekko zlepiamy brzegi, tworzymy coś na kształt pary. Rogi ciasta lekko podwijamy pod spód. Postępujemy dokładnie tak samo ze wszystkimi kawałkami. Powinny powstać 8 tzw. par. Przekładamy na blaszkę do pieczenia i przykrywamy ściereczką. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 20 min. do napuszenia. Przed pieczeniem smarujemy roztrzepanym jajkiem tylko ciasto pomijając miejsca z nutellą. Pieczemy w temp. 200 C przez ok. 20 min do zarumienienia skórki.

Najlepiej to zobaczyć :biggrin:
http://ilovebake.pl/2014/10/24/drozdzowa-gwiazda-z-nutella-drozdzowka-przepis-krok-po-kroku/
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-13, 11:31

Coś ta gwiazda skomplikowane wykonanie/przeplatanie ma jak na moje nerwy :wink: .Ale wygląda apetycznie , coś jak drożdżowy zawijaniec z makiem czy z innym czymś (wole po łatwiźnie :blush: )
Pięknie Dorocia :yes:
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiasamosia » 2016-01-13, 11:46

Właśnie sobie podejrzałam podlinkowany przepis, tam wszystko krok po kroku, faktycznie trochę zabawy :szalony2: , ale jakie doznania estetyczne :biggrin:
--------------
Jak zrobię to się pochwalę :blush:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-13, 11:54

zosiasamosia pisze:Source of the post jakie doznania estetyczne
-zawijańca pokroje ,podam pięknie- tp i doznania estetyczne się znajdą :biggrin:
Blanka

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Przepisy kulinarne

Postautor: rybka » 2016-01-13, 16:42

Blanuś, jak ja przeczytałam tylko przepis to nie skumałam nic a nic :blush: wejdź w link - pismo obrazkowe to jest to :biggrin:
Zosia - czekamy, mam nadzieję że niedługo :)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Przepisy kulinarne

Postautor: blanka » 2016-01-14, 10:58

rybka pisze:Source of the post pismo obrazkowe to jest to
:yes: - teraz to może się skusze upiec , załapałam :blush: (do mnie trzeba czasem wielką literą lub najlepiej od razu pokazać o co chodzi :biggrin: )
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Przepisy kulinarne

Postautor: zosiasamosia » 2016-02-09, 20:17

rybka pisze:Source of the post Zosia - czekamy, mam nadzieję że niedługo :)
No chyba nie tak długo :wink:
Co tu dużo mówić, trzeba spróbować :beach: - ( miał ktoś łeb :yes: )
Trochę kiepskie foto, ale wierzę że czujecie ten zapach i smak :wink:
Dzięki Rybko za inspiracje :kiss:
Załączniki
P2091205.JPG
P2091206.JPG
P2091212.JPG
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości