Przejęzyczenia, literówki, przesłyszenia i takie tam

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-03, 17:17

rozmowa mojej córki z moim Tatkiem - dzwonią do siebie regularnie i maja swój układ i swoje sprawki ( przestałam wnikać w ilość zabawek na półkach, poddałam się) - Dziadziu, Dziadziu a wiesz, że mama ma założoną protezę?! oczywiscie chodziło o ortezę :) :-)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-05, 09:08

przeglądam sobie oferty groupona i czytam: koszulki pod amorami. Cokolwiek głupio brzmi, czytam jeszcze raz: Koszulki Polo Armani

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-05, 15:43

:mrgreen: :mrgreen: nie ma to jak przeczytać coś i skojarzyć :-D
tak sobie przypomniałam: moja mała jakiś czas temu, rano, sobota ciut świt 4.20 słyszę jak biegnie ze swojego pokoju do nas i krzyczy " kogutka, kogutka" na co mój małż ze stoickim spokojem, córeńko nie kupimy Ci kogutka bo twój Dzidek ( chomiczek gwoli wyjaśnienia) będzie zazdrosny. zresztą , mówi, wrócimy do rozmowy później i kładzie się znowu spać. przyglądam się całej sytuacji jednym, ledwo dobudzonym okiem i patrzę a moje dziecię stoi z wielkimi oczami, zdumione , z otwartą buzią, totalnie nie rozumiejąc o co tacie chodzi. widząc , że nic nie wskóra u Taty wskakuje na mnie i krzyczy: mama !kogutka (czyt. pobudka)! wstajemy! Kalola chce siku :3:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-05, 19:49

No, wstaje razem z kurami. Nawet jak ich nie ma to widzi i słyszy kogutka :-D

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2013-05-06, 00:15

Gorący temat ...śmieci śmieci i jeszcze raz ...segregacja śmieci :lol:
Jako że mieszkam w bloczku z wielgachnej płytki ,dostaliśmy my- lokatorzy do podpisu pisemko -zgadzamy się,li też nie zgadzamy się na zaspawanie szuflad zsypowych ...
I dzisiaj w windzie ucięłam sobie pogawędkę z lokatorem( ba! - włascicielem!) ,który podał mi taaaaki argumencik ,że ....przejechałam swoje pietro z wrażenia :
" Ja proszę Pani nigdy się na to nie zgodzę! Nigdy! Ja za cięzkie pieniadze kupowałem mieszkanie z wyposażeniem czyli ze zsypem! I zsyp to ma być na stanie !" :lol:

Kocham ludzi! Tyyyyyle radości dostarczają :-D
( A jak dodam,ze to polonista z wykształcenia...hmmmm ? :lol: )
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-07, 01:54

Zebrało mi się na wspomnienia. Autora niniejszego bloga miałam szczęście poznać osobiście. Mam nadzieję, że miłośnikom wątku blog jego autorstwa przypadnie do gustu co najmniej tak samo, jak mi:
http://polishizna.blox.pl/html
(komentarze pod wpisami też warto czytać)

Nie jest on jedynym moim znajomym, który pomógł rozwinąć się mojemu wrodzonemu czepialstwu, ale jednym, który prowadzi blog z takimi perełkami.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-06-03, 01:42

Słuchając audiobooka:
Leszek Teleszyński czyta: Do pokoju weszła Sara Anna
Jukka słyszy: do pokoju weszła sranna

Poza tym dykcja Teleszyńskiego bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2013-07-04, 15:57

Założyłem sobie w pracy dwa nowe foldery: KARY i NAGRODY
Wpisałem kary i szukam gdzie mi się zapodział folder NAGRODY ?
Wreszcie znajduję oba. Czytam : KARY i NAGANY :shock:

Tak przyznaję, jestem niepoprawny :lol:
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2013-07-04, 23:09

Przypomniały mi się, tak przy okazji odbywającego się właśnie wyścigu kolarskiego Tour de France, wpadki polskich komentatorów sportowych. Bohdan Tomaszewski tak kiedyś skomentował wyczyny słynnego, polskiego kolarza Ryszarda Szurkowskiego: "Szurkowski to cudowne dziecko dwóch pedałów." :lol:
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-07-05, 12:21

A ja wczoraj czy przedwczoraj usłyszałam podczas relacji meczu piłki kopanej stwierdzenie, że najgorsi są jednonodzy piłkarze :)
Ja tam uważam, że ogólnie jednonogi to nie tylko piłkarz nie ma najlepszych osiągów sportowych.
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-07-05, 14:16

Właśnie uświadomili mi współpracownicy, że mój wpis mógł zostać niezrozumiany - jednonogi piłkarz, to nie piłkarz bez nogi, ale taki który strzela tylko jedną nogą :)
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-07-06, 13:45

sylseb pisze:jednonogi piłkarz, to nie piłkarz bez nogi, ale taki który strzela tylko jedną nogą :)

aaa, czyli taki, który ma tylko jedną nogę sprawną :mrgreen:

A ja tak sobie siedzę na tym forum, a w drugim oknie na alledrogo i przeglądam przedmioty sprzedającego i widzę coś takiego GALARETKA SM. CYTRYNOWY. W pierwszej chwili się zastanowiłam, co ma galaretka do SMu, dopiero w drugiej chwili uświadomiłam sobie, że skrót SM nie zawsze ma rozwinięcie: stwardnienie rozsiane :-D Jakby nazwy towarów nie były CapsLokiem pisane, to skojarzeń bym nie miała

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-07-07, 19:55

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,140 ... l#TRrelSST

Tak na piśmie to te prezentowane w artykule podobają mi się. W mowie wolę zaś zamienniki brzmieniowo podobne. Czyli: wyglądasz jedwabiście, osz urwał nać, ja cierpię dolę itp. Ale tak ogólnie to byłabym za tym, żeby ten wykopany kulturyzator powprowadzać tez na różne fora. Na jednym kiedyś w sumie był podobny i kwiatki w stylu: motyla noga mać po prostu mnie urzekały.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-07-07, 21:41

Ja to chyba jednak starej daty jestem, a komparatystyka też pewnie swoje zrobiła, bo nie rozumiem. Nic z tego nie rozumiem :roll: Przeczytałam artykuł i :13:
Treść owszem pojęłam, ale po co to? Nie wiem :4:
Nic to, pewnie jestem z innej epoki :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2013-07-07, 22:17

Beata:) pisze:Treść owszem pojęłam, ale po co to? Nie wiem :4:


:lol: ...-przecież taka powiedzmy.. hojność perystaltyczna ma zupełnie inny wydźwięk niż zwykła sr***ka :lol: ;-)
Tiaaa-tylko w obydwu przypadkach papieru ... hen hen nieoptymalnie więcej wychodzi Obrazek
Ojjj... coś czuję,że mam jednak najzwyczajniej w świecie przesr**e :lol:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości