Komputer- porady, pytania

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2015-10-12, 18:56

litości - nie mam siły, może to nie tutaj, nie w tym temacie , ale już nie wiem co robić. mój telefon zdurniał albo ja - no któreś z nas na pewno :diablo: może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? zakładam, ze ja coś robię źle :yes:

telefon (na androidzie) krzyczał, że ma mało pamięci wewnętrznej, wieszał się, wyłączał i takie inne dziwne zachowania - więc go przywróciłam do ustawień fabrycznych, podziałało tydzień :dash1: oczywiście ponownie zainstalowałam mapy, pocztę i inne apki, z których naprawdę często korzystam, ii powtórka z rozrywki, więc zatargałam gada i przeinstalowali mi system, OK od początku instalki, kontakty. i znowu się upominał, że ma za mało pamięci wewnętrznej, dokupiłam kartę pamięci- 16GB, przeniosłam zdjęcia, muzykę i filmy na kartę pamięci (przynajmniej tak mi się wydaje) aaa ta zmora znowu ten sam komunikat, że za mało pamięci i znowu wariuje :crazy:

zaraz mnie gdzieś wywiozą :dash1:

fakt, że urządzenia elektroniczne i ja to nie jest dobra kombinacja (nawet zegarek u mnie na ręku przestaje chodzić) no ale telefon muszę mieć sprawny... tylko jak się z nim porozumieć :gamer:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Komputer- porady, pytania

Postautor: Bynik » 2015-10-12, 21:35

Jeśli system na to pozwala przenieś aplikacje na kartę pamięci i w ustawieniach nawigacji wybierz kartę pamięci na miejsce instalowania map i danych głosowych. W ustawieniach systemu w zakładce pamięć wybierz kartę pamięci jako pamięć domyślną. W ustawieniach aparatu (albo systemu) wybierz kartę pamięci jako domyślną dla zapisu zdjęć i filmów. I zainstaluj sobie jakiś pogram do czyszczenia systemu ze śmieci. Ja używam tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security&hl=pl Jest to również antywirus, ale trzeba używać z głową,bo można pozbyć się zdjęć, muzyki albo map itp.
Może ktoś zna lepszy i ci poleci.

Jakbyś miała problem, poproś jakiegoś rozgarniętego małolata :) Oni w większości tym żyją i najlepiej wiedzą o co cho.
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Komputer- porady, pytania

Postautor: renia1286 » 2015-10-13, 12:04

Beatko ADB mam ale chyba nie umiem go poustawiać a adwcleaner uruchamiam co raz a i tak na drugi dzień to samo mam :dash1:
Dzięki wielkie, zaraz zacznę od nowa kombinować. :yes:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2015-10-17, 20:02

Dziękuję Byniu, ale ja mam stary telefon i nie ma opcji (albo ja nie umiem ich znaleźć) ustawienia karty pamięci jako pamięci domyślnej. ale pogrzebię, poszukam - może odrosty pomogą ;)
korzystając z okazji - Szkodnik starszy przy aktualizacji (chyba, przynajmniej tak twierdzi) zmienił mi nazwę użytkownika w kompie i hasło. Podpiął pod kompa konto microsoft , chyba, nie wiem co on co zrobił???. Gdyby takie coś wykoncypował na domowym lapku byłoby ok, ale podlec wziął mój służbowy komputer (podobno miał sprawdzić w necie tylko coś z historii) i mam problem. jak próbuję przywrócić system do daty np z wczoraj to nie działa. próba zmiany ręcznie cały czas przenosi mnie do konta microsoftu. przecież w poniedziałek głowę mi urwą i bratków nasadzą. Ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić dane do logowania, hasła i konta użytkowników do stanu z dnia wczorajszego???
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2015-10-18, 08:56

soooorki że post pod postem :blush: ,

odrosty pomogły :biggrin: , pogrzebałam, pozmieniałam i w kompie już ok. Może nie będę chodzić z kwiatową dekoracją:)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Komputer- porady, pytania

Postautor: nemezja » 2015-10-18, 20:05

zosiako pisze:Source of the post telefon (na androidzie) krzyczał, że ma mało pamięci wewnętrznej

Miałam wcześniej na androidzie taki sam problem, fon starszy i nie był ze zbyt pojemną pamięcią wewnętrzną. Syn mi tłumaczył, że z pamięcią wewnętrzną w starszych fonach jest problem wtedy, gdy mamy dużo aplikacji i wszystkie one często pobierają aktualizacje, systemowych apek w tym modelu nie dało się przenieść na kartę. Niestety w moim przypadku nie udało się nic wykombinować, nic nie instalowałam a i tak ciągle krzyczał, że mu mało pamięci. Mam nadzieję, że Twój telefon opamięta się :biggrin: Pozdrawiam :)
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Komputer- porady, pytania

Postautor: Jukka » 2015-11-07, 17:54

Temat zupełnie nie związany z forum.
Mam Windowsa10. Miałam normalnie pulpit jak w starych Windowsach i nie wiem jak Dzieć to zrobił, ale ustawił tak, że widzę tylko te kafelki windowsowskie, które swojego czasu zostały wymyślone, żeby nie korzystać z klawiatury. Jeśli chcę widzieć pulpit, to widzę czysty pulpit. Kiedy włączam komputer to przez chwilę widzę moje ustawienie po czym pojawiają się kafelki. I nie mam pojęcia jak wrócić do swoich ustawień :dash1:

*naciśnięcie klawisza windows nie działa. W ogóle. Nie widzę nawet czystego pulpitu, tylko te nieszczęsne kafelki :dash1:
*naciśnięcie kilku innych kombinacji klawiszy też nie działa :dash1:

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Komputer- porady, pytania

Postautor: Jukka » 2015-11-07, 23:17

Metodą prób i błędów udało mi się samodzielnie rozwiązać problem :good: :yahoo: :victory:

Awatar użytkownika
roma
Posty: 2782
Rejestracja: 2015-09-15, 21:59

Komputer- porady, pytania

Postautor: roma » 2015-12-17, 15:07

Mam prośbę - proszę przypomnieć mi jak wstawia się cytat ( kiedyś umiałam - teraz skleroza - zapomniałam ) :dash1:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2015-12-17, 19:20

Roma - nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie, ale ja zaznaczam myszką tekst który chcę zacytować w poście danego użytkownika i klikam na znak cudzysłowia >>>> "<<<<< znajdujący się w prawym górnym rogu postu. no nie wiem czy jasno wytłumaczyłam, ale może pomogę :girlwestchnienie:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Komputer- porady, pytania

Postautor: Bynik » 2015-12-17, 19:54

Nudzi mnie się, więc też odpowiem :)

Obrazek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2015-12-17, 20:26

Mistrzowska prezentacja Byniku - super :ukłon:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Komputer- porady, pytania

Postautor: Bynik » 2015-12-17, 20:36

Dziękuję w imieniu swoim, jak i programu AutoScreenRecorder :)
Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Komputer- porady, pytania

Postautor: anula;) » 2016-01-13, 10:59

Zanim będzie za późno :wink:
Jak już się pojawi ponizszy komunikat,to dysk jest do wymiany-o ile taka wymiana się opłaca - w moim przypadku koszt rzędu 300 zł ( :rusian: ) Problem polega na tym,że ja kupiłam swojego lapka z wgranym systemem. Czyli- po wymianie dysku,nie będę miała systemu,bo nie miałam płytki instalacyjnej. Więc dochodzi dokupienie systemu... Ok- można to "obejść" :angel: ,ale... System dobrze jest mieć legalny..
Problemu nie byłoby,gdybym spisała z naklejki Microsoftu kt.była pod lapkiem ...klucz.Numer znaczy się. Jest to jedyne miejsce gdzie klucz ten jest umieszczany.Wtedy spokojnie można od nowa instalować.. Oczywiscie,trzeba dzwonić,załatwiać,Tylko...Po latach trzymania lapka na kolanach,został tylko nikły ślad liter niemożliwy do odczytania.
Podobno w nowszych modelach ten problem jest inaczej rozwiazywany,ale- jak ktoś jest w podobnej sytuacji,polecam...zajrzeć z ołówkiem i spisać co trzeba :wink:
win.jpg
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Komputer- porady, pytania

Postautor: zosiako » 2016-01-13, 19:11

Anula, jest opcja odzyskiwania klucza w systemie, i jest taki program do wyszukiwania kluczy....
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości