Czat

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Czat

Postautor: orzel1985 » 2013-09-23, 20:40

Czesc, co myslicie na temat czatu np. na neuropozytywni.pl albo na smklub.one.pl?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez orzel1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-09-23, 21:15

Podejrzewam, ze skoro nasz czat nie cieszy się zbytnio zainteresowaniem, to tym bardziej czat na innym portalu nie przyciągnie chętnych... ale to moje zdanie, może jednak się mylę ;)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-09-23, 22:19

A ja myślę że nie byłby to taki głupi pomysł. Na forum brakuje wątków gdzie można pogadać o wszystkim (bo w dziale pogaduszek, też nie można niekórych tematów poruszać, bo leczenie jest w innym, a interferon w innym i wypadałoby się rozdrobnić z każdym postem na 3-4 zawarte w różnych sekcjach- wiem, że to dla trzymania porządku, ale rozmowy różnie się toczą) więc może czat byłby dobrym rozwiązaniem (bo i dużo szybciej niż na privach)

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-09-23, 22:28

ależ ja nie twierdzę, że to głupi pomysł - stwierdzam tylko fakt, że czat jest tutaj na forum i ... chyba nikt z niego nie korzysta, przynajmniej ja nie zauważyłam ;)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-09-23, 22:31

Też nie widzę tam wielu osób.
Ale wydaje mi się że ciężko się dołączyć szczególnie nowym, bo bądź co bądź sporo osób już zna się tutaj dobrze i to oni konwersują między sobą...może przez czat udałoby się uaktywnić trochę osób (znajomości zawsze spoko ^^) :)
To jest tylko moje zdanie :D

mamma
Posty: 115
Rejestracja: 2013-06-04, 00:06
Lokalizacja: okolice W-wy

Postautor: mamma » 2013-09-23, 22:40

Ola92 pisze:ciężko się dołączyć szczególnie nowym

Fakt, jakoś tak chwilami niezręcznie. Ja mam teraz tysiąc pytań i skakanie po tematach nie sprzyja zbieraniu informacji. Zwłaszcza, że rozmowy schodzą często na inne tematy.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-09-24, 11:30

mamma pisze:Ja mam teraz tysiąc pytań i skakanie po tematach nie sprzyja zbieraniu informacji.
Powiedziałabym, że jest wręcz odwrotnie.
W praktyce wygląda to tak, że większość osób - czyta, pisze - zdecydowana mniejszość. Piszący z kolei pomagają nam gromadzić istotne informacje. W związku z tym uważam, że usystematyzowanie wątków raczej sprzyja zbieraniu informacji. Nie wyobrażam sobie przesiewać przez sito działu Pogaduszek tylko po to, żeby np. znaleźć info o interferonach, a przecież wczorajsza dyskusja i porady osób, które wypowiedziały się w wiadomym temacie - gdyby były we właściwym wątku - z pewnością trafiłyby do większego grona odbiorców.
mamma pisze:Fakt, jakoś tak chwilami niezręcznie
Rozumiem, że ogólne postanowienia Regulaminu i sugestie Administracji spotykają się ze strony niektórych osób z dezaprobatą, ale jak widać zdecydowana większość świetnie odnajduje się forumowej rzeczywistości. Znajomość i akceptacja Regulaminu skutkuje brakiem jakiejkolwiek niezręczności.
Ola92 pisze:wydaje mi się że ciężko się dołączyć szczególnie nowym, bo bądź co bądź sporo osób już zna się tutaj dobrze i to oni konwersują między sobą...
Żeby się poznać, wystarczy dołączyć do grona konwersujących ze sobą ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiasamosia, łącznie zmieniany 2 razy.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2013-09-24, 12:49

Ola92, powiem szczerze, że nawet jestem za czatem. Czasem ma się jakieś pytania czy problem, na odzew się czeka czasem nawet parę dni czy tygodni. Nie twierdzę, że obecna konstrukcja forum nie spełnia swojej roli. Wręcz przeciwnie. Można wiele informacji zdobyć i wiele znajomości. Co nie zmienia faktu, że osoby często przebywajace na forum trzymają się razem.
Poza tym zauważyłam, że wiele swobodnych wątków przeniosło się na facebooka. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ponieważ jest to portal ogólnie dostępny i nie wszyscy rozumieją nasze pytania, czy problemy czy nawet tematy. Według mnie to właśnie na forum czy też na czacie powinno się wypowiadać, wśród ludzi, którzy najbardziej rozumieją i czuja temat. Takie jest moje zdanie
Pozdrawiam wszystkich :-)

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: orzel1985 » 2013-09-24, 14:04

a ja czasami wchodze na czata tylko na sncklub bo na neuropozytywnych nikogo nie ma, tylko ze tam jest za malo osob i w wyznaczonych godzinach i dla tego pytam co wogole myslicie o czacie bo malo osob tam przebywa. Ja ogolnie nie daje sobie rady z soba :(

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-09-24, 14:16

Czat? Na dole strony jest i on.
mika36 pisze: Czasem ma się jakieś pytania czy problem, na odzew się czeka czasem nawet parę dni czy tygodni.

:shock: Fakt, gdy szukamy pomocy, to jak trwoga to... na forum. Jeśli trzeba pomóc innym, to czas już jest pojęciem względnym? Gdyby osoby, które oczekują szybkiej odpowiedzi chciały poświęcić swój czas na równie szybkie odpowiadanie innym - byłabym najszczęśliwszym Administratorem na świecie.
Jak ja lubię takie wpisy typu: Dawno mnie nie było na forum, ale mam pytanie.....
OK, od tego jest forum. Jednak nie oczekujmy, że odpowiedź będzie w piorunującym tempie.
Nie ma tu dyżurnych ratowników i każdy odpowiada na to, co chce i kiedy chce. Czasem jest też tak, że ktoś odpowiedzi nie zna, po prostu. Nie wspomnę nawet, że tutaj wszyscy są chorzy czy pracujący, mają rodziny, swoje obowiązki.
Ola92 pisze: Na forum brakuje wątków gdzie można pogadać o wszystkim

To znaczy o czym? O wszystkim naraz? Tak 1000 w jednym? Wchodzi XYZ na forum i przerzuca 1500 stron, aby dowiedzieć się, jakie są możliwości leczenia Sm okraszone przepisem na babkę, czy sposobem radzenia sobie z katarem?
Jeżeli taki temat chcecie, proszę bardzo. Zawsze możecie założyć. Nie wiem wprawdzie, jak potem szukający odnajdą w nim ważne dla siebie kwestie, ale kto wie.

Dla osób początkujących polecałabym jednak zapoznanie się z Regulaminem. Jest tam jasno napisane, że każdy może szukać pomocy u Moderatora lub u mnie.
Ponadto, czyż nie napisałam ostatnio w jednym z postów, a wiem, że było to czytane przez osoby zainteresowane:
Beata:) pisze:Pozdrawiam serdecznie, a w razie problemów w poruszaniu się po tematach, zawsze można napisać pw do Moderatora lub do mnie :-)

Nikomu jeszcze nie odmówiłam pomocy, jestem przekonana, że Moderator również. Wystarczy pytać. Wystarczy też czytać. Tak jest od lat.
Ola92 pisze:Ale wydaje mi się że ciężko się dołączyć szczególnie nowym, bo bądź co bądź sporo osób już zna się tutaj dobrze i to oni konwersują między sobą.

Zgadza się, a każdy zaczynał w ten sam sposób. Czytając też innych, nie tylko swoje posty.
Dlatego właśnie jest Dział Pogaduszek. Żeby się poznać, spędzić razem trochę swojego czasu. Na smutne i nie cierpiące zwłoki, ważne dla nas sprawy, też jest odpowiedni temat. Tam odpowiedzi są dawane w sposób prawie natychmiastowy, bo każdy wie, że ktoś potrzebuje pilnie pomocy, wsparcia itd.

Pozdrawiam i niecierpliwych zapraszam na SB czy na czat. Warto też pomagać innym, bo to zawsze procentuje.

orzel1985 pisze: Ja ogolnie nie daje sobie rady z soba :(

Orzeł, zajrzyj do
>> tego << tematu. Napisz tam, co się dzieje, a jestem pewna, że otrzymasz pomoc.

Pozdrawiam Wszystkich :-)
Ostatnio zmieniony 2013-09-24, 23:10 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-09-24, 17:18

orzel1985,
Wchodzę na ten czat, ale kompletnie nie rozumiem pokoi :D Może z czasem to załapię :P

Wiem, na forum musi być porządek, ale są tematy których myślę że nie trzeba przeglądać bo to samo jest w odpowiednich działach. Tylko jeżeli ktoś ma problem to szybciej czasem opisać swoje doświadczenie, niż odsyłąć do innego tematu gdzie na prawdę trzeba wtedy przeczytać wszystko. To jest tylko moje zdanie i nie ma co się gorączkować :D

Zobaczymy, może uda się uaktywnić ten czat na dole ^^

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-09-25, 10:44

orzel1985 pisze:Ja ogolnie nie daje sobie rady z soba

orzełku a w pogaduszkach na kawie nie byłeś jeszcze :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-09-25, 14:42

...a gdzie się wchodzi na ten czat? :oops: bo chyba mi się coś na oczy rzuciło :oops:-znalazłam,...ale faktycznie jakoś tam pusto
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości