Mądre słowa, myśli, aforyzmy, sentencje, cytaty.

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-05-03, 21:58

Ale temat ...no no... :-) ..
Takie ..wieczorne myśli :


Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Naucz się doceniać to, co masz,
zanim czas sprawi, że docenisz to, co miałeś. - Susan Lenzke
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-03, 22:08

Obrazek

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-05-04, 04:31

...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić... ;D ;D ;D
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-04, 09:27

Obrazek

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-05-04, 10:04

Obrazek
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-05-04, 14:45

Obrazek
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-05-04, 16:03

Obrazek
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2014-05-04, 17:57

Na moich etapach życia przewijają się różne cytaty, ostatnio ten:
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. :-)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-05-04, 18:15

Córka przyszła do swojej mamy i powiedziała jej:- "Moje życie jest tak ciężkie, że nie wiem, czy warto żyć. Problem goni problem, już nie mam siły..."
Mama zaprowadziła ją do kuchni. Napełniła trzy garnki wodą i zostawiła aby się zagotowała. Woda zagotowała się bardzo szybko. Do pierwszego garnka włożyła marchew, do drugiego jajko a do trzeciego ziarenka kawy. Zostawiła wodę aby gotowała się kolejne 20 minut. Kiedy upłynął czas, wróciła do kuchni i wyjęła na talerz marchew i jajko a do filiżanki nalała kawę. Spojrzała na swoją córkę i zapytała:

- "Powiedz mi co widzisz?"
- "Marchew, jajko i kawę", odpowiedziała córka.
- "Dotknij marchew"
-Córka dotknęła i stwierdziła, że marchew jest miękka i rozpada się. Następnie podała jej jajko. Dziewczyna obrała jajko i stwierdziła, że jest ono twarde. Na koniec mama dała jej spróbować kawy. Córka uśmiechnęła się i zachwyciła się aromatem kawy.
- "Mamo, ale co próbujesz mi przez to powiedzieć?"
- "Każda z tych rzeczy gotowała się, miała do czynienia z gorącą wodą, ale każda inaczej zareagowała. Marchew najpierw była twarda i mocna, po ugotowaniu stała się miękka. Jajko najpierw było miękkie i w środku ciekłe, po ugotowaniu stało się twarde. Ziarenka kawy z małych i niepozornych po dostaniu się do wrzątku, zmieniły wodę!"

Córka w milczeniu przyglądała się patrząc na marchew, jajko i filiżankę kawy, a matka uśmiechając się kontynuowała...
- "Problemów w życiu nie da się uniknąć. Każdemu się przytrafiają. Ale możesz wybrać i zdecydować jaka będziesz gdy one zapukają do drzwi i być jak marchew, która wydaje się twarda, ale w cierpieniu i nieprzyjemnościach, stanie się miękka i straci swoją siłę... Albo możesz stać się jak jajko, które ma delikatne serce, ale zmieni się na twarde i zimne poprzez kłopoty. Możesz także wybrać inną opcją, przetworzyć problemy, spojrzeć na nie z innej perspektywy i stać się lepszą. Tak jak ziarnka kawy po zagotowaniu zmieniły wodę, uwolniły aromat, tak i Ty dzięki lekcjom życia możesz odkryć swój potencjał, wzbogacić świat dookoła i nadać mu inny smak..."
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-05-04, 18:18

No wreszcie jakieś pozytywniejsze i weselsze te myśli i cytaty. To ja dołożę mój ulubiony:

"wierna by była jak Penelopa, gdyby nie było drugiego chłopa" :-P
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-05-05, 06:21

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pawel_wlkp, łącznie zmieniany 1 raz.
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-05-05, 10:39

Paweł nasunęło mi się a'konto Ferdka :-D

Są na świecie rzeczy ,o których nawet fizjologom sie nie śniło :lol:
Blanka

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-05, 10:43

Obrazek

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-05-05, 11:20

Wiersz pochodzi ze strony: SM - walcz o siebie

Obrazek
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-05-05, 23:06

Kolejny raz upadasz mała, żeby wstać. Kolejny raz tracisz bliskiego Ci człowieka, być może po to, by się poprawić i zrozumieć swoje błędy, być może bez szansy już na odzyskanie. Kolejny raz wspominasz, by powoli się uodparniać . Kolejny raz żałujesz, że nie potrafisz cofnąć czasu ale to po to, by nad każdą swoją decyzją, słowem które powiesz, i drogą, która wybierzesz sto razy pomyśleć. W życiu przecież robiąc krok w przód, już w tył nie cofniesz, to nie taniec. Kolejny raz zamykasz w sobie przeszłość , by poznać granice swojej wytrzymałości. Kolejny raz tęsknisz za uśmiechem ludzi, którzy odeszli, by odczuć jak smakuje strata. Kolejny raz myślisz co by było gdyby, a to po to, by pozwolić sobie na odrobinę marzeń w Twoim małym świecie. Kolejny raz czujesz strach przed jutrem, po to by stawić mu czoła i czekać na jakże banalny wschód słońca i przeczekać do zachodu. Kolejny raz obiecujesz sobie : ''mam wyjebane'' , by próbować dotrzymać obietnicy, złożonej sobie samej, mimo, że sto razy ją łamiesz nim Ci się uda. Kolejny raz ulegasz zmianom, rozczarowując wszystkich wokół. kolejny raz zadziwiasz się tym, jak obojętnieje Ci w oczach osoba będąca Ci kiedyś światełkiem. Kolejny raz pozwalasz by Twoim życiem zarządzała nadzieja, nie licząc się z konsekwencjami. Kolejny raz liczysz na cud, że zapomnisz, dobrze wiedząc, że to tak nie działa bo lekarstwem na wszystko jest czas. Kolejny raz wyjeżdżasz i wracasz, poznając uczucie jak ogarnia tęsknota. Kolejny raz umierasz dla kogoś w pamięci, nie potrafiąc sobie tego wybaczyć... I tak kolejny raz, kolejny raz... to jest najważniejsze, bo wiesz? Kiedyś nie będzie tego kolejnego razu. Coś się może stać, żyj chwilą, łap ją... Myślisz, że masz wieczność, ale jej nie masz. I kolejny raz uśmiechnij się nie wiesz komu dasz szczęście tym uśmiechem? Nie wiesz kto Cie za niego pokocha...
KOLEJNY RAZ WSTAń!!! jebnij uśmiech i idź dalej, obejmij mocno przyjaciół, dziś są i to się liczy. Ciesz się momentem, rób zdjęcia, wspominaj, przecież nie każde wspomnienie boli. Wszystko da się przetrwać.
I kolejny raz żegnasz dzień z bagażem przeżyć, wspomnień i pięknych i tych złych chwil...
Wczoraj będzie tylko smutnym wspomnieniem jutra.
Ale to wszystko po to, żeby czuć, że żyjesz!!!
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości