Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-04-02, 14:30

zosiasamosia pisze:niepotrzebny stres, bo jakby nie patrzył - pietra miałam niezłego :lol: , w końcu nie co dzień usuwa się zęba, a ja ostatnio usuwałam zęba z 20 lat temu...


No, ja bardziej niedawno miałam. I to z dłutowaniem. Cóż, wystarczy dobre znieczulenie (a chyba żaden dentysta nie jest na tyle sadystą, żeby usuwać bez znieczulenia), w domu na wszelki wypadek ketonal i... to naprawdę jest do przeżycia. Dasz radę

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-04-02, 14:51

zosiasamosia pisze:
Beata:) pisze:
joanna_nick pisze:to siedze na forum i ... ehhh... podczytuje, tu cos skrobnę, tam coś...


... i masz cierpliwość w niektórych przypadkach, tylko czy będzie doceniona? Czy lepszy jest kop, czy głaskanie?

Też zauważyłam i stwierdzam, że dla niektórych zdecydowanie...KOP :roll:


Spoko dziewczyny - cierpliwość mam we krwi ;))) i niekoniecznie oczekuje doceniania.... ;) a poważniej - wiem, zgadzam się, ze kop bywa konieczny, tylko w tym konkretnym przypadku mam inne zdanie co do tych "niektórych" :), co wcale nie znaczy, że uważam iż się na 100% nie mylę...

zosiasamosia pisze:Mam nadzieję, że Wy lepiej wystartowaliście po Świętach ;-)


no ja nie wiem, jak to nazwać, chyba po imieniu czyli: ja w ogóle nie wystartowałam ;( o ile wczoraj czułam sie jakby jeden walec w te i nazad, to dzisiaj chyba "przeleciała" mnie cała kawalkada wrrrrrr i tu mam dziwne wrażenie, że cierpliwość mi się kończy ;/

Zosiu - współczuję "przygody" z zębem i trzymam kciuki, żeby następne podejście było udane... no i obyło się bez żadnych komplikacji. Dzisiaj chirurdzy szczękowi raczej radzą sobie śpiewająco z usuwaniem... tylko dobrze mieć rtg danego zęba, żeby lekarz wiedział, jak układają się korzenie - to zaoszczędza mnóstwo niepotrzebnego czasu i stresu przy zabiegu.

Miłego dzionka [reszty...] dla wszystkich!

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-04-02, 18:21

joanna_nick pisze:tylko dobrze mieć rtg danego zęba, żeby lekarz wiedział, jak układają się korzenie - to zaoszczędza mnóstwo niepotrzebnego czasu i stresu przy zabiegu.
Rtg mam, ba nawet całą paszczękę sobie fundnęłam :mrgreen:, bo nijak nie można było zlokalizować tego jednego winowajcy :1:
joanna_nick pisze:trzymam kciuki, żeby następne podejście było udane... no i obyło się bez żadnych komplikacji
Dzięki :-) , kciuki się przydadzą, bo widmo komplikacji wisi w powietrzu, bo ponoć korzeń zęba tkwi w zatoce i istnieje duże ryzyko, że zatoka się otworzy, a to już poważna sprawa, więc boję się podwójnie :-|
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2013-04-02, 18:43

Dziękuję wszystkim za szczere życzenia powrotu do zdrowia dla mojego męża. Dzisiaj był operowany, trwało to ponad 2 godz choć lekarze liczyli na dłuższą operację. Noga jak narazie nie jest w gipsie, chyba dlatego, że to są jednak jakieś tam rany i w razie czego łatwiej to odwinąć z bandaża niż rozwalać gips;)
Teraz znieczulenie powoli mija i ponieważ męża jakimś dziwnym trafem ketonal w kroplówce uczulił(dostał po nim wysypkę) to teraz żeby go nie bolało dostaje morfinę.
Położyłam do szpitala zdrowego człowieka a dostanę narkomana;)?
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2013-04-02, 19:59

Dziewczyny dla Wszystkich :588: i dodatkowo dla męża aiszki :11:

aisza pisze:Teraz znieczulenie powoli mija i ponieważ męża jakimś dziwnym trafem ketonal w kroplówce uczulił(dostał po nim wysypkę) to teraz żeby go nie bolało dostaje morfinę.
Położyłam do szpitala zdrowego człowieka a dostanę narkomana;)?


znam pewną osobę która po przejściach dostawała morfinę w szpitalu, spodobało się jej bo miała fajne stany po tym, nawet trochę wymuszała na lekarzach i udawała że boli...ale opamiętała się kiedy na suficie zaczęły pojawiać się smerfy...ona akurat widziała smerfy... aisza to tak na odstresowanie...przeca chłop rozsądny...nie martw się

zosiasamosia pisze:A poza tym to moje dzisiaj, to w ogóle jakieś niewydarzone... :roll:

Mam nadzieję, że Wy lepiej wystartowaliście po Świętach ;-)


Moje dzisiaj również niewydarzone...tak się zastanawiam dlaczego...i doszłam do wniosku że z braku wiosny, ciepła, słońca....JA CHCę WIOOOSSNNYYYY... zaczynam fiksować choć nie mam powodu...przesyłam Wam kilka fotek na lepszy nastrój

Obrazek

tu możecie sobie usiąść w ciepłym słoneczku
Obrazek

albo tu

Obrazek

pochodzić po zielonej trawie...

Obrazek

a tak wygląda bocian

Obrazek

rozmarzyłam się...
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-04-02, 20:31

Dzięki za fotki - od razu buzia mi się uśmiechnęła - tez bym cos wstawiła, ale już próbowałam z avatarem i ... zniechęciłam się - nic mi nie chciało wejść ;/

Obrazek

o a tu weszło :D

PS. aha - nie biorę odpowiedzialności za niecenzuralne słowa padające w png ;)

uzupełnienie ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Postautor: rybka » 2013-04-02, 20:43

:lol: jak już jesteśmy w temacie żab i boćków to w pracy na drzwiach mam taki oto rysunek

Obrazek

...idę już stąd bo chyba za długo tu siedzę...
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Elwi
Posty: 161
Rejestracja: 2013-02-13, 12:03
Lokalizacja: Krakow

Postautor: Elwi » 2013-04-02, 20:57

zosiasamosia pisze:Pominąwszy zmarnowany czas to jeszcze mój niepotrzebny stres, bo jakby nie patrzył - pietra miałam niezłego , w końcu nie co dzień usuwa się zęba, a ja ostatnio usuwałam zęba z 20 lat temu...


Zosia ja wystartowalam po Swietach prawie tak jak Ty ;-) tez bedzie zab do usuniecia i tez sie stresuje! Na pocieszenie powiem, ze we wrzesniu mialam usuwana osemke i wszystko poszlo gladziutko jak po masle :-D
Samo usuwanie naprawde nic nie boli pod znieczuleniem, wiadomo odglosy troche nieprzyjemne ale zupelnie nie ma sie czego obawiac. Pozniej trzeba troche sie pomeczyc zeby nie jesc ta strona gdzie byl usuwany zab, nie szczotkowac za mocno coby skrzepu ktory sie tam tworzy nie wyplukac. :-)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-04-02, 22:37

Elwi pisze:Zosia ja wystartowalam po Swietach prawie tak jak Ty tez bedzie zab do usuniecia i tez sie stresuje!
No...od razu człowiekowi lżej, że nie jest sam :-D Mówią, że nieszczęścia chodzą parami :lol:
Elwi pisze:Samo usuwanie naprawde nic nie boli pod znieczuleniem
No właśnie...pod znieczuleniem :mrgreen: ( wrażenia bezcenne ) :lol:
rybka pisze:przesyłam Wam kilka fotek na lepszy nastrój
Oj, brakuje człowiekowi tej zieleniny, brakuje... :-), choć niekoniecznie tej co się rusza :lol:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-04-03, 00:18

Anulę chcą połknąć żywcem :-/ Aa, przecież Ona teraz jest Koza, to OK, OK :lol:
Zosiu, to już teraz wszystko rozumiem. Trzeba było tak od razu ;-)

Moje dzisiaj? Raczej wczoraj :mrgreen: Minęło. Za szybko, tak więc pożegnam bez żalu :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-04-03, 07:46

Beata:) pisze:Anulę chcą połknąć żywcem

Nie takie to proste jak widać :lol:
Zosiu, weż z niej przykład u dentysty, tylko nie za szyję...
w ramach asekuracji :lol: (znasz ten kawał, jest w kąciku).
Aiszko to nic że morfina, byle go nie bolało, bo wiesz jak chłopy reagują na ból. ;-)
Trzymajcie się :-)
Moje dzisiaj niczym nie różni się od wczoraj, świąt, przedświąt czyli..
wszystko mi jedno, wtorek to czy inny dzień, byle do wieczora :14:

Ps. Trochę mi głupio, wspomniałam że zima w tym roku do maja i trzyma :13:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Postautor: Bynik » 2013-04-03, 07:55

U mnie dziś bardziej zimowe, niż wczoraj :-/ I na dodatek dziś musiałem znowu przenieść rehabilitację. Tym razem na maj. Wczoraj miałem zgłosić się na elektrowstrząsy, niestety ojciec, który mnie wozi, zaliczył poślizg i coś mu w kolanie strzyknęło. Miałem nadzieję, że dziś już będzie lepiej. Niestety. No i znowu musiałem świecić oczyma przez telefon i prosić o przeniesienie terminu.
Zobaczymy czy ojciec da radę do lekarza dojść, czy potrzebna będzie pomoc pogotowia :2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-04-03, 10:34

Dzisiaj znów pewnie z domu nie wyjdę. Młoda niby przez cały dzień udaje zdrową, ale w nocy to kaszle, że strach. Jak dziś skończy jej się syrop to zadzwonię umówić się do lekarza.
Zresztą moje przeziębienie niby zaleczone, ale wciąż jak tylko do sklepu wyjdę do gardło pobolewa, do flegmę odkrztuszam. Witamina C i płukanie gardła wodą utlenioną pomagają na chwilę. Więc przy całej mojej ogólnej sympatii do zimy wołam:
WIOSNO PRZYBYWAJ!!!

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2013-04-03, 11:08

renia1286 pisze:
Beata:) pisze:Anulę chcą połknąć żywcem

Nie takie to proste jak widać :lol:


:lol: Piąteczka Reniuchna! :-D :23:
A swoją drogą to ta żaba " never ever...." rozwaliła mnie totalnie ...Cała ja :-D

********************

A ja sobie tens własnie kupiłam,bo tak żeście zachwalali ,tylko za fiksa nie wiem gdzie te elektrody popodłaczać.. a wyobrażnia mi takie miejsca podsuwa,ze... proszę nie siadać :lol:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-04-03, 12:58

anula;) pisze:Cała ja

dokładnie, :lol: Jak tylko zobaczyłam żabę w dziobie, od razu szukałam....
ciekawe jakiego chwytu użyje.
Nie ma innej obcji, chyba że będzie to żaba z innej bajki a nie z Naszego forum ;-)
anula;) pisze:tens własnie kupiłam,bo tak żeście zachwalali ,tylko za fiksa nie wiem gdzie te elektrody popodłaczać.. a wyobrażnia mi takie miejsca podsuwa

:-D myślę, że też bym Ci to samo miejsce zasugerowała , co Ci szkodzi zadziała/nie zadziała , przecież nie zabije :lol:
Siedzę i czekam co jeszcze napiszecie.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości