Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2015-08-31, 15:55

blanka pisze:Source of the post .Zresztą jeszcze mam w planie sałatke całosezonową do słoików ,tylko ona mniej pracochłonna :)

To ja Cie Blaniu proszę o przepis w wiadomym temacie oczywiście :)
. Naleśniki dzisiaj robiłam jak by kto pytał :crazy:
Miłego wszystkim.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2015-08-31, 16:11

Może jakiś nowy kącik pt. " Robactwo, lęki oraz czego boją się kobiety ". :)

Wiem, że to można by w innym temacie, ale..na problem z owadami polecam ( sprawdzone ) koty zameldować w domu. Żaden ciem, much, pająk i tego typy wynalazek nie ma prawa po wlocie na terytorium kota, z tego terytorium się wydostać się o własnych siłach. Chyba, że pszczołowate, bo z nimi kociaki delikatnie się obchodzą. Koty są cierpliwe i jak tylko " delikwent " lekko obniży lot, słychać jak pięknie chrupie wyżej wymieniony w pyszczku kota. Ćmy, te olbrzymie, są największym przysmakiem. Od wiosny do jesieni balkon otwarty 24 godziny i luzik. :yes:
Wojtek

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2015-08-31, 16:53

Ja się boję kleszczy, no od pewnego czasu.... niech je wszystkie szlag trafi!!!

kota nie mam, ale choduję pajączki - też sobie radzą z robactwem, tak przynajmniej mówi moja znajoma biolog ;) - i fakt - mam pająki, nie mam innych 'stałych' żyjątek trafiających się w blokach (takie jakieś prusaki, karaluchy czy inne... nie miałam na szczęście przyjemności poznać).
Ostatnio byłam na działce, a tu dzwoni mój syn z domu: mamo, bo tata chce zabić pająka - prawda, że Ty nie pozwalasz? prawda synku - i żyje sobie pajęczak :)
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2015-08-31, 17:49

joanna_nick pisze:Source of the post ale choduję pajączki
- :shok: -to jakieśJoasiu -specjalne pajączki ,czy takie normalne -"pod kapeć" ??

cuda ,cuda tu się dzieją :shok:

********
Dzień na niechcieja do czegokolwiek mi się trafił :biggrin: ,ni ma zle (M nawet powiedział ,że mu nie brzęcze za uszami ,wrrrr..) .Ide do przepisów :)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2015-08-31, 18:18

brrrrrr wrrrrrrr o matko same tematy robaczane w dzisiaj :lol: mój pies lubi robaki - jeść :)

a moje dzisiaj półprzytomne - wróciliśmy późno z koncertu Mirkomusic , potem świecił łysy bezczelnie nie pytając o zgodę, jak już sobie przysnęłam rozpanoszyła się burza - taka, że piesełka wpuściłam do domu a on znalazł sobie nową budę - w szafie obok kaloszków :crazy: idę po kawę i spać
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Dzisiaj

Postautor: rybka » 2015-08-31, 19:15

A w temacie robaczanym: wczoraj siedzę sobie w kuchni i coś za mną szeleści. Oglądam się nic, jeden raz, drugi, dopiero jak poczułam lekkie łaskotanie po plecach.... :diablo: Jeszcze tak szybko nie zdejmowałam sukienki, a miała guziki takie jak u sutanny...ale gimnastyka palców... i cóż się okazało - konik polny sobie na mnie siedział. Zwykły, mały, nie wiem co bym zrobiła jak by to to zielone wielkie było :dash1: ...
A pająk musi być płaski, fuj, a czy ktoś widział tygrzyka? Malinowe potwory...
Obrazek
PS.: wczoraj byłam na koncercie Halinki Mlynkowej :)
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2015-08-31, 22:08

Zosiasamosia ,Sinuhe - dzięki dzięki ! :good: Kosmita faktycznie jest turkuciem podjadkiem :yes:
Cyknę się spać mądrzejsza o odkrycie, ze turkuć podjadek wcale nie jest ślicznym,romantycznym stworzonkiem z bajki :dash1: < od tego walenia łbem, to chyba nie będę mądrzejsza :blush: >
Sinuhe pisze:Wszystko, co ma więcej, niż 4 nogi budzi we mnie co najmniej podejrzliwość...

Aaaacha! ... Niektóre czworonożne u mnie też są na cenzurowanym :angel: ...
joanna_nick pisze:.... ale choduję pajączki ...

Jaaa pinkolę- Joasia!normalnie medal za odwagę! :clapping: - przyznać się do tego na forum,gdzie połowa z nas lata za pająkami z lakierem do włosów vel kapciem - to trzeba mieć ja.. No szacun !
homag pisze:Source of the post Może jakiś nowy kącik pt. " Robactwo, lęki oraz czego boją się kobiety ".

...No nie wiem ,nie wiem... wyobraźnia mi różne takie podsuwa..tematy.. nieomalże niewymowne :crazy:

rybka pisze:- konik polny sobie na mnie siedział.

:yahoo: Jeden ....Konik ...Ja juz ich nie liczę...

Ogólnie- robactwo jest fujskie ! :diablo:

ps. Zosiako
zosiako pisze:...idę po kawę i spać


...Uhmmm.. Może Łysy da dzisiaj pospać .. :bye:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2015-08-31, 23:17

blanka pisze:Source of the post
joanna_nick pisze:Source of the post ale hoduję pajączki
- :shok: -to jakieśJoasiu -specjalne pajączki ,czy takie normalne -"pod kapeć" ??

zupełnie normalne, takie co sobie same przyszły ;))))
anula;) pisze:
joanna_nick pisze:.... ale hoduję pajączki ...

Jaaa pinkolę- Joasia!normalnie medal za odwagę! :clapping: - przyznać się do tego na forum,gdzie połowa z nas lata za pająkami z lakierem do włosów vel kapciem - to trzeba mieć ja.. No szacun !

hmmm... nie patrzyłam na to w ten sposób :yahoo:
to są małe pajączki, za to pożyteczne - po co je ubijać??? krzywdy nie robią, co innego taki kleszcz wrrrrrrrrrrrrrr

ja też ogólnie nie lubię robactwa, ale raczej tego, co gryzie i ssie albo wertuje moje zapasy spożywcze... reszta niechaj sobie biega/lata (ciem też nie ubijam, muchy tylko jak mnie kąsnie, za to komarom nie odpuszczam - nie bacząc czy to samiec czy samica :biggrin:

PS. poprawiłam swój błąd orto, bo chyba widząc go po raz enty całkiem bym się załamała stanem moich zwojów mózgowych... no niestety... miało być lepiej, ale ^%%$#@@!$! nie jest :(
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2015-09-01, 14:16

... Mój obiad jeszcze skacze po ścianach ,ale... :crazy: - będę trendy ! :yahoo: ( jak mnie porządnie pognie !Obrazek )

"W popularnej knajpce w centrum Paryża zamiast steku można zamówić na przykład szarańczę. - Ale to pikantne. Przypomina smakiem pestki dyni - mówi Katie, bywalczyni kafejki...

Organizacja NZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO pragnie przy pomocy jadalnych insektów zwalczać głód na świecie. Zachęca również zamożne kraje, by chrupkimi chrabąszczami zastąpiły grillowanego burgera.

Mając na uwadze niepohamowany wzrost liczby ludności naszego globu (z prawie 7 mld do przypuszczalnie 9 mld w 2050 roku), politycy na całym świecie uznali zabezpieczenie wyżywienia za jeden z najważniejszych dzisiaj tematów. FAO nawołuje do ograniczenia konsumpcji mięsa i przestawienia się na jadalne insekty. Są bogate w białko, zawierają żelazo, wapń, witaminy A, B1, B2 i D, a zawartość tłuszczu mają o wiele mniejszą niż wołowina czy wieprzowina...
- Insekty są bardzo pożywne ... Dwa miliardy ludzi, czyli jedna trzecia ludności świata, już się nimi odżywia.
Jedzenie przez ludzi insektów - entomofagia - jest również polecane przez ekologów: insekty produkują mniej CO2 niż krowy, do hodowli bydła potrzeba dużych połaci ziemi, natomiast insekty można hodować w niewielkich zamkniętych pomieszczeniach."

...Posiadam i pasikoniki w odpowiedniej ilości,i niewielkie pomieszczenie..a także patelnię z Biedronki - full wypas! Nigdy więcej głodu! :rolf:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Dzisiaj

Postautor: aisza » 2015-09-01, 22:25

Od dziś mam nowego mieszkańca w domu, małego kociaka :yes: Na psa jeszcze nie mam odwagi(jak poprzedni mi chorował i musiałam go uśpić) ale na kota się już skusiłam :yes:
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Dzisiaj

Postautor: anula;) » 2015-09-02, 08:24

aisza pisze:Source of the post Od dziś mam nowego mieszkańca w domu, małego kociaka :yes:

:biggrin: Normalnie- kociejemy na forum! Beatko daj nam malucha do kącika -->> Koty :wink:
...pliiissss! :clapping: :kiss:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2015-09-02, 10:54

Aiszka -wklej kociaka :)

Kącik najpierw zarobaczony ,potem niby ..jadalny :crazy: bllleee....

Renia- co masz dziś dobrego ,Ty przynajmniej zdrowego apetytu narobisz :) ,a - o koncertach tez było .U nas w nocy się odbył ,psy dawał jak szalone ( na całej ulicy ) :crazy:

***********
U mnie tez koniec remontu :yahoo: . Dziś się pluszczę w norrrmalnej wannie :good: .Chociaż taka partyzantka pozwala docenić uroki normalnej codzienności :biggrin:
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2015-09-02, 10:57

aisza pisze:Source of the post Od dziś mam nowego mieszkańca w domu, małego kociaka

I to mi się Beata podoba. Jakieś imię, płeć i zdjątka prosimy w wiadomym temacie. :)

blanka pisze:Source of the post Dziś się pluszczę w norrrmalnej wannie

Blaniu, to i trochę chumorzasto się podciągniesz. :boast:
Wojtek

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2015-09-02, 11:03

:hi:
Wojtek

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2015-09-02, 11:06

homag pisze:Source of the post trochę chumorzasto się podciągniesz
- no ja tam Wojciechu - homagu nie zauważyłam spadku kondycji psyche ,ale skoro tak piszesz.. będę się podciągać :biggrin:
Blanka


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości