25 Światowy Dzień Chorego

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: Zibi » 2017-02-11, 19:34

Dawno mnie tu nie było, a zajrzałem tylko żeby zobaczyć jak obchodzicie 25 Światowy Dzień Chorego ? Ale jak widzę nie obchodzicie w ogóle, nawet jednym postem. Wygląda więc, że to nie to forum albo to, tylko Administracja zabroniła narzekać. Dziwne, bo wszelkie narzekania na wszystko (a najlepiej na rząd) są teraz w modzie, tyle że już mniej poprawne politycznie. Czyżby i tu dotarła dobra zmiana ? Zapewne ozdrowieńców guzik obchodzi jak ten dzień obchodzą chorzy, ale że ja się do takich zaliczam na złość niektórym mi znanym forumowiczom opowiem, że ten dzień uświęciłem sobie uczestnictwem w nabożeństwie, w którym każdy otrzymał sakrament namaszczenia chorych i specjalne błogosławieństwo. Msza była transmitowana w radio. No przykro mi w TVN-ie nie było, w Wyborczej też wzmianki nie będzie. No chyba, że w drodze powrotnej w auto biskupa wjedzie seiczento to i biskup się załapie na dzień chorego, a w opozycji znów wybije szambo. Wiem, że wielu z Was takie świętowanie śmieszy, wielu ten tekst oburzy, ale wszyscy walczą o wolne media, zatem i ja również oczekuję swobody wypowiedzi. Śmiejcie się i wyśmiewajcie na zdrowie, zwłaszcza w Światowy Dzień Chorego.
Pozdrawiam wszystkich (Administrację także, choć jakby tak bardziej zimowo).
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: joanna_nick » 2017-02-11, 20:17

Zibi pisze:Source of the post Dawno mnie tu nie było, a zajrzałem tylko żeby zobaczyć jak obchodzicie 25 Światowy Dzień Chorego ? Ale jak widzę nie obchodzicie w ogóle, nawet jednym postem. Wygląda więc, że to nie to forum albo to, tylko Administracja zabroniła narzekać. Dziwne, bo wszelkie narzekania na wszystko (a najlepiej na rząd) są teraz w modzie, tyle że już mniej poprawne politycznie. Czyżby i tu dotarła dobra zmiana ? Zapewne ozdrowieńców guzik obchodzi jak ten dzień obchodzą chorzy, ale że ja się do takich zaliczam na złość niektórym mi znanym forumowiczom opowiem, że ten dzień uświęciłem sobie uczestnictwem w nabożeństwie, w którym każdy otrzymał sakrament namaszczenia chorych i specjalne błogosławieństwo. Msza była transmitowana w radio. No przykro mi w TVN-ie nie było, w Wyborczej też wzmianki nie będzie. No chyba, że w drodze powrotnej w auto biskupa wjedzie seiczento to i biskup się załapie na dzień chorego, a w opozycji znów wybije szambo. Wiem, że wielu z Was takie świętowanie śmieszy, wielu ten tekst oburzy, ale wszyscy walczą o wolne media, zatem i ja również oczekuję swobody wypowiedzi. Śmiejcie się i wyśmiewajcie na zdrowie, zwłaszcza w Światowy Dzień Chorego.
Pozdrawiam wszystkich (Administrację także, choć jakby tak bardziej zimowo).

Cześć Zibi - widzę, że ktoś mocno nadepnął Ci na odcisk - nie wiem, o co chodzi, ale jak chcesz się pokłócić albo ponarzekać, to służę pomocą... ja czasami nawet lubię - oczywiście to pierwsze, bo narzekania to jednak niekoniecznie ;))). Też pozdrawiam! :)

PS. ale jakoś powodu do wyśmiewania się to nie zauważyłam... mówisz o uczestnictwie w mszy? chyba nikt w miarę kulturalny nie wpadnie na taki pomysł...
Co do obchodzenia dnia chorego - ani myślę go obchodzić, w zupełności wystarczyłoby mi, żeby z tej okazji medycyna tzw. akademicka i NFZ wreszcie uznali, że choroba, która mnie wyniszcza nie tylko istnieje, ale tez daje się leczyć (chociaż nie wyleczyć!), tylko niestety to kosztuje, duzo... więc sama temu zadaniu nie podołam, nawet po sprzedaży mieszkania i zostania tzw. osobą bezdomną :P, no może powinnam powiedzieć bezdomną rodziną z psem ;).
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: blanka » 2017-02-12, 19:26

Zibi pisze:Source of the post zajrzałem tylko żeby zobaczyć jak obchodzicie 25 Światowy Dzień Chorego

- Mąż otworzył szampana ,zaprosiliśmy kilku znajomych ,baloniki z napisem SM ,BORELKA .np. Impreza była całkiem ,całkiem :taniecgirl: Każdy "świętuje " ten dzień jak uważa .
Pozdrawiam Cie równie serdecznie jak Ty mnie i cóz .. niedługo Wielkanoc - Wrzucisz jakieś jajko (mniej lub bardziej swierze ), aaa! po drodze jeszcze kilka Świat będzie wiec może poruszysz forumowy marazm .
Trzymaj się ,albo i nie - jak tam ci pasuje.
Ps. Nie wyżywaj się na Beacie .Przejrzałbyś trochę posty w czasie zauważyłbyś ,że długo Jej nie ma .A skoro Jej nie ma , to coś w jej życiu się dzieje , pewnie niekoniecznie dobrego - tak myślę (gdybys zapomniał -Ona też jest chora! ) . O forum dbała jak mało który Admin , wiec.. odpuść ,bo to nie po chrześcijańsku .
Blanka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: renia1286 » 2017-02-13, 11:50

Wczoraj tu byłam 3 razy, czytałam Twój post Zbyszku ale nie kumam o co tu chodzi.
Nie obchodzę takich świąt, więc nie ma o czym gadać. :girlwestchnienie:
Zibi pisze:Source of the post ten dzień uświęciłem sobie uczestnictwem w nabożeństwie,

Mam nadzieję, że pomyślałeś wtedy o Nas , jak bodajże rok temu?
Co do Beaty, to Blanka ma rację, coś złego się dzieje skoro nie ma jej tak długo, więc...odpuść :yes:
Pozdrawiam :)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: anula;) » 2017-02-14, 20:40

Zibi pisze:.... ten dzień uświęciłem sobie uczestnictwem w nabożeństwie, w którym każdy otrzymał sakrament namaszczenia chorych i specjalne błogosławieństwo.


Ponieważ minioną sobotę i niedzielę spędziłam za pośrednictwem radia Profeto na Forum Formacyjnym-Moc Uzdrowienia,postanowiłam zrobić uczynek miłosierdzia względem Twojej duszy :
1. Grzeszących upominać.
Bo Ty zdaje się nie zrozumiałeś o czym było czytanie tej niedzieli ...To przypomnę :
"A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka1), podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie,zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim!"

1)Raka-głupiec"pusta głowa",człowieku godny pogardy .


Zibi... sądząc po tym co ,jak i kiedy(!) piszesz na forum,gdybyś był jedynym znanym mi Katolikiem,omijałabym Kościół z daleka..Przykre.

Tak szczerze,to po co tu właziłeś? Tak szczerze. Bo mam wrażenie,że
Zibi pisze: Dawno mnie tu nie było, a zajrzałem tylko żeby zobaczyć jak obchodzicie 25 Światowy Dzień Chorego ?

jednak nie było Twoją intencją ...

Obrazić wielu z nas?

Zibi pisze:...Ale jak widzę nie obchodzicie w ogóle, nawet jednym postem. Wygląda więc, że to nie to forum albo to, tylko Administracja zabroniła narzekać. ... //Zapewne ozdrowieńców guzik obchodzi jak ten dzień obchodzą chorzy, ale że ja się do takich zaliczam na złość niektórym mi znanym forumowiczom opowiem, że ten dzień uświęciłem ....//Śmiejcie się i wyśmiewajcie na zdrowie, zwłaszcza w Światowy Dzień Chorego.
Pozdrawiam wszystkich (Administrację także, choć jakby tak bardziej zimowo)


I to nie po raz pierwszy! Widocznie taki już Twój charakter.
Po Twoim powyborczym wpisie :
Zibi pisze:Source of the post Witam wszystkich pełen nadziei na lepsze jutro. Nie ukrywam, że z dziką przyjemnością będę patrzył na obsranych ze strachu Wojewódzkich, Lisów, Pochanków i innych Gugałów, którym obce są słowa: Polska, patriotyzm, Kościół i godność każdego człowieka a słowo Wolność rozumieją przez pryzmat wszelkiej maści Wynaturzonej Inności.


i mojej reakcji na niego,( bo to chyba o to chodzi,że Tobie po prostu było wstyd tego wpisu sprzed 5 lat!?) ..
anula;) pisze:O!Zibi... powyborcza reaktywacja ... Ja się tylko cieszę,że przez 5 lat ...dorosłeś,i może więcej nie zobaczę na forum takich...dań ..
To tak a propos ...tym razem obsrywania godności każdego człowieka...
Zibi pisze:Source of the post no to w związku z powyższym, dołożę do pieca ( i niech mnie banują :-P )
Danie dnia:
"kaczka po smoleńsku na zimno"
Obrazek

(dla tych,którzy być może przeczytają,a nie będą wiedzieli o co chodzi, ten post :"kaczka po smoleńsku na zimno" pojawił się niedługo po katastrofie Smoleńskiej,kt.ja osobiście bardzo wtedy przeżyłam,i ten "żart" pamiętałam przez lata..)

-zniknąłeś z forum,i czekałeś jak taki mały kundel żeby poszarpać nogawkę, i to ile!? 5miesiecy ciszy zanim się odezwałeś i to gdzie! W życzeniach świątecznych- pozwolisz że zacytuję,a każdy kto to przeczyta- (szczególnie nowi forumowicze) wyrobi sobie zdanie na temat twojej kultury...i miłości bliźniego :zaszokować:

Zibi pisze:Przy okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pozwolę sobie złożyć wszystkim forumowiczom szczere życzenia, aby uczestnictwo na tym forum było dla was zawsze przyjemnością, abyście zawsze tu mogli wyrazić szczerze swój punkt widzenia, nie oglądając się na preferowaną poprawność polityczną admina.
Życzę także, aby wątki snute na forum nie musiały się ograniczać wyłącznie do wzajemnego pocieszania i poklepywania się po pleckach, w obawie że wyrażone słowo prawdy zanim zostanie usunięte, poddane zostanie niewybrednej krytyce części forumowiczów.
Na koniec życzę Wam wspaniałej zabawy w lawirowaniu podczas pisania kolejnych postów pomiędzy własną interpretacją regulaminu przez admina a Waszą intuicją.
Zbanowanie mnie przez admina będzie tylko dowodem na trafność moich życzeń. Gdyby się tak stało pozwolę sobie zarejestrować się ponownie i znów złożyć Wam i administracji tego forum kolejne życzenia.
Alleluja :angel:

I teraz tak... Czego Ty chcesz człowieku od Administracji? Co takiego napisała Beata,kiedy?
Beata,która nigdy ani jednym słowem/postem nie obraziła Cię ani nie ograniczała Twojej wolności słowa...

Chyba że o ten wpis chodzi?????!!!!
Beata:) pisze:Source of the post Łoomaatkooo :dash1: :dash1:
Witam.
Tzn poniedziałek dzisiaj.

I ta insynuacja,że Beata usuwała jakieś posty! Niegodziwość z Twojej strony.


Zibi pisze:...wszyscy walczą o wolne media, zatem i ja również oczekuję swobody wypowiedzi.

Zibi,na tym forum masz swobodę wypowiedzi ....zawsze ją miałeś.A teraz w ogóle możesz się tu wypowiadać tylko dzięki temu,że Beata zapłaciła z własnej kieszeni ponad 1500 zł za odzyskanie forum/naprawę skryptu itd..
Część udało się zebrać,ale Ciebie w tamtym temacie jakoś nie widziałam...Doceń to człowieku. Nie wiem czy jakakolwiek inna osoba ,i to nie tylko na tym forum,po stracie męża,z niewyobrażalnym bólem czekając na operacje kręgosłupa szyjnego i pracując za najniższą krajową przejęłaby się losem forum,na którym Ją taki jak Ty...Teraz ja sobie walne głową :dash1:

Staram się zrozumieć Twoją frustrację,zawziętość,zacietrzewienie...ale nijak mi nie idzie . :umnik2:

:serce: A że dzisiaj Walentynki,to przypomnę Twój romantyczny opis żony : (żartobliwy? - a przeczytasz Jej? ) :serce:

Zibi pisze:Source of the post Zosiu a nie reflektowała byś na oponkę mojej starej ? Robi co może bidula, a nie umie się jej pozbyć. Nawet się modli, ale chyba bez przekonania, bo w cycki jej jakoś też nie idzie

Zibi pisze:Source of the post
Zosiek pisze:mógłbyś Jej jakoś pomóc pozbyć się tej oponki , no bo wiesz... po co mi dwie

Jak to po co dwie ? Jakby moja miała dwie, to bym jej zaprawił dyszel i jeździł bym nią po zakupy, a tak to na razie ma jedną i ośką o chodnik szoruje :lol: Ale miejmy nadzieję czas zrobi swoje, trza cierpliwie czekać :1:

Zibi pisze:Source of the post
Zosiek pisze:Zibi, jestem pewna, że Twoja żona posiada jeszcze inne symetryczne części ciała :-P

No ! zęby ma na ten przykład symetryczne. :-D Ale odkąd przeczytałem naszą szkapę trzymam się z daleka :lol:


Różne mamy ...poczucia humoru ...i wartości też wyznajemy różne..
W ciągu półtora roku napisałeś 4 posty...W trzech z nich usiłując obrazić część z nas... Takiego Cię widzę. Trochę byle jakiego :obrażony:
Cokolwiek byś napisał teraz ,w odpowiedzi będę zawsze wklejała tylko ten post ..kopiuj wklej.
Chyba ,że przeprosisz Beatę.I to nie na pokaz,ale znajdziesz te słowa w swoim sercu. Tyle. Z Bogiem Zibi.

Ps.Polityki,która tylko niszczy relacje międzyludzkie nigdy na tym forum nie było-i tego swoimi zaczepkami nie zmienisz... taka specyfika.Dosyć ma dzień swojej biedy,a my naszej choroby ,żeby jeszcze i takim jadem zatruwać serca,dusze i ciała.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: joanna_nick » 2017-02-15, 02:28

anula;) pisze:W ciągu półtora roku napisałeś 4 posty...W trzech z nich usiłując obrazić część z nas... Takiego Cię widzę. Trochę byle jakiego :obrażony:
Cokolwiek byś napisał teraz ,w odpowiedzi będę zawsze wklejała tylko ten post ..kopiuj wklej.
Chyba ,że przeprosisz Beatę.I to nie na pokaz,ale znajdziesz te słowa w swoim sercu. Tyle. Z Bogiem Zibi.

Anula I love you!!! :kiss: :kiss: :kiss:
wielkie dzięki za ten post - wyjaśniłaś mi obrazowo tę sytuację, bo całkiem nie kumałam o co biega... wiem, wiem za rzadko bywam na forum... fiksuję na tle tej nieszczęsnej Lyme disease, bo cholera zżera nas rodzinnie... się poprawię? nie obiecuję, bo już obiecywałam, ale mi nie wyszło, jednak podczytuje co i rusz i serduszkiem jestem z Wami wszystkimi :serce: :serce: :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: homag » 2017-02-15, 08:12

Anulko , Ty wiesz, że :firends: i :good: i :serce:
Wojtek

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

25 Światowy Dzień Chorego

Postautor: anesia » 2017-02-15, 20:46

Poczułam wielki niesmak po przeczytaniu postu na górze strony :beee:
joanna_nick pisze:Source of the post wielkie dzięki za ten post - wyjaśniłaś mi obrazowo tę sytuację, bo całkiem nie kumałam o co biega...

Cóż...nic dodać nic ująć...
Anulko również dziękuję za objaśnienie i takie zajęcie stanowiska w tej sprawie :firends: :serce: :kiss:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości