Czy naprawdę jest tak strasznie?

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

rakoll
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-06, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Czy naprawdę jest tak strasznie?

Postautor: rakoll » 2009-05-22, 21:16

Nie wiem czy widzieliście dzisiejsze (22.05.2009) Fakty TVN. Zapowiedź reportażu zaczyna się tak: "Stwardnienie rozsiane - straszna choroba (...)" a potem leci jak zwykle: pokazują kolesia w wieku około 35 lat, który choruje od 9 lat, pokazują jak pomaga mu wstać ojciec, bo sam nie jest w stanie. Pokazują, że ledwo podnosi kanapkę do ust. Całość kręci się wokół tematu, że NFZ nie udziela pomocy interferonami wszystkim, którym mogłoby to pomóc. Krótko mówiąc pokazują wrak człowieka.

A mnie, jak to oglądam, coraz bardziej zaciskają się pięści, no bo do kurwy nędzy czemu oni pokazują zawsze takie przypadki? Ja choruję OD DIAGNOZY 2 lata (a ogółem pewnie ze cztery) od 23 roku życia, mam wprawdzie leczenie i może dzięki temu a może i nie (bo to nigdy nie wiadomo, czy lek pomógł czy samo z siebie) nie mam żadnych problemów z niczym. Chodzę, biegam, tańczę. I nie wydaje mi się, żeby po 9 latach być tak zrujnowanym. Wkurwia mnie to, bo w końcu człowiek próbuje mieć jakąś nadzieję (co mi zresztą całkiem dobrze wychodzi) a tu mu tylko co krok pokazują wszędzie jakie to SM jest tragiczne i do tego obowiązkowo jakiś ekstremalny przypadek. A może wcale nie ekstremalny? Może ja mam po prostu ultrałagodną postać SM? Czekam na wasze komentarze
Zanim cokolwiek zepsujesz zastanów się dlaczego nie działa

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-05-22, 21:27

rakoll, hm...w programie pokazali taki przypadek, bo jak sam zauważyłeś, chodziło o finansowanie leczenia. Gdybyś to Ty wystąpił, to nikt by nie wziął tego poważnie, bo ...za dobrze i zdrowo wyglądasz. To jest swego rodzaju marketing i jeśli dzięki temu zwiększy się dotacja na leki dla chorych na sm, to chyba dobrze.
Może po prostu weź na luz i dzięki temu co zobaczyłeś, doceń to co masz. Na mnie przynajmniej tak to właśnie działa.
Gdybyśmy mieli wszystko aż tak poważnie traktować, to nie moglibyśmy chodzić na cmentarz do swoich bliskich ze strachu, że nas to też czeka.
Nikt nie wie, co, jak i kiedy się z nami stanie. Nie wszystkie przypadki sm są takie właśnie jak tego Pana w tv i tak to trzeba traktować.
Głowa do góry,.Jeszcze raz powtórzę:Carpe Diem ;-)
Ostatnio zmieniony 2012-07-14, 23:06 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

smend
Posty: 109
Rejestracja: 2009-05-12, 08:42
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: smend » 2009-05-22, 22:03

Mimo, że to jedna choroba, to jej przebieg jest różny, praktycznie indywidualny dla każdego z nas. Też to widziałem. Czasem bywa różnie, a w TV zawsze pokazują takie przypadki, ze ma po nich człowiek ochotę..... Mam długi staż, i bywało już różnie. Po tych dwudziestu kilku latach dobrze nie jest, ale jak oglądam TV, widzę, że ... b. źle też nie.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-05-22, 22:10

w telewizji jak juz dawno zauwayzlam pokazuja nastraszniejsze przypadki, i nie chodzi tu tylko z sm.rowniez inne choroby. zgaddzam sie z tym co napisala tuja :-)

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2009-05-22, 22:13

mnie to denerwuje że pokazują takie przypadki, ale tak jak napisała Tuja muszą takie pokazywać żeby wstrząsnąć, może w końcu coś się zacznie polepszać ...
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2009-05-23, 08:11

też widziałam ten program i wstrząsnął mną okropnie.Z drugiej strony egoistycznie ucieszyłam się,że mój stan na szczęście jest dużo lepszy.Może mnie ominie to najgorsze.Staram się nie myśleć jakiego spustoszenia we mnie może dokonac sm. :roll:
Wiesia żyj w zgodzie z sm

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2009-05-23, 10:24

tuja07 pisze: dzięki temu co zobaczyłeś,doceń to co masz.Na mnie przynajmniej tak to właśnie działa...Jeszcze raz powtórzę:Carpe Diem ;-)


To wszystko prawda, jestem tego samego zdania.
Same pozytywy takich programów - moja rodzina doceniła wysiłek jaki podejmuję oraz upór w walce z tą chorobą.

derter
Posty: 27
Rejestracja: 2008-08-18, 14:09
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:

Postautor: derter » 2012-07-14, 22:43

Jak najwięcej programów pokazujących naszą chorobę naprawdę" ludzie niewiędzą z czym to się je" ,po emisji zawsze jest więcej telefonów od rodziny smutne ale prawdziwe pozdrawiam.


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości