Nowa teoria na temat SM !!!!

Linki, programy tv, rozporządzenia itp.

Moderator: Beata:)

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-03-22, 22:05

Ciężko jest znaleźć dane na temat prawidłowego poziomu, a raczej wszędzie są one troche inne. Normy jakie znalazłem na wyniku mojego badania to (w nawiasie moje wyniki):

Ch. całk. poniżej 200 (153)
HDL powyżej 55 (47!)
LDL poniżej 130 (88)
Trójglicerydy poniżej 200 (88)

To o czym wczesniej pisałem czyli ilosci LDL i HDL powinno wyglądać tak
- Ch. całk / HDL zwykle wynosi 4, najlepiej jakby był = 2, czyli zeby LDL ~ HDL
- idealne LDL to poniżej 80-100
(http://www.medicinenet.com/script/main/ ... ekey=14631)

Te liczby to wytyczne w celu zapobiegania zawałowi, czy innym pomoże, kto wie... pewnie nie zaszkodzi.

Eskimos
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-21, 06:59
Lokalizacja: Melbourne

Postautor: Eskimos » 2012-05-17, 10:35

Jakos tak te nowe teorie nie do konca mnie przekonuja, caly czas jakby szerokim lukiem omijano przyczyny choroby, zla dieta, brak slonca, brak ruchu no i faktor genetyczny. No i najwazniejsze mleko i jego produkty jako czynnik zapalajacy chorobe poprzez podobne bialka.
Przeczytalem ze ktos tu stosuje diete Jelinka, warto, pomimo tego ze nie je sie wielu produktow, to wiel innych nalezy jesc i nie czuje sie z tego powodu gorszy.
Ja po jej zastosowaniu po 1mc zobaczylem efekty ! Wraca mi kontrola w lewej nodze, moge isc 50m a niemogle nic bez laski. Prochy lecza tylko skutek i tonie do konca, trzeba wyelimiowac przyczyne i oraganizm sam sie naprawi.

Czy ktos z was sie zastanawial czy koncernom farmaceutycznym zalezy na znalezieniu magicznej pigulki na SM? Tak zalezy bo to morze pieniedzy. A czy komus zalezy na wyeliminowaniu zrodel choroby ?
Nie po to same straty zamkniecie przemyslu mleczarskiego tam sa ciezkie pieniadze, a nikt ich nie chce stracic.
"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co się dostanie." Forrest Gump

www.moje-melbourne.blogspot.com
Jak pokonać stwardnienie rozsiane.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-05-20, 21:39

za młodu piłem mleko wiadrami
teraz mam wszystkie kości proste jak świński ogon.

jakieś 2 lata temu neuro postawił diagnoze tężyczki z powodu wapnia na dolnej granicy normy a jadłem dużo nabiału.

Teraz jem bardzo mało nabiału a wapń mam na górnej granicy (przez wit. D).

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2012-05-21, 15:39

leonardo pisze:Teraz jem bardzo mało nabiału a wapń mam na górnej granicy (przez wit. D).

Mierzyłam sobie miesiąc temu poziom wapnia w organizmie i jest ok-w granicach normy:) Znając mój wstręt do mleka i jego przetworów(od urodzenia) to i tak jest dobrze;)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-06-20, 11:24

Kurcze.. te jednostki no... :-/
Moje wyniki :
Profil lipidowy:
Cholest. 4,40 mmol/l
HDL 0,90 mmol/l
LDL 2,70 mmol/l
Triglic. 71 mg/dl

Tiaa... no i nie wiem -dobrze ,źle? Nigdy nie zwracałam uwagi...a teoria ciekawa :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

waldek
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-01, 12:54
Lokalizacja: grudziądz

Postautor: waldek » 2012-07-01, 13:11

Zastanawiam się dlaczego nikt nie pochyli się nad bliskimi chorych na SM , przecież ci ludzie przeżywają koszmar. Fakt jest taki , że osoby chore na tą przypadłość z upływem lat stają się po prostu PODŁE niszcząc przy okazji całą najbliższą rodzinę .Przykładem jest tu mój brat którego żona choruje na SM właśnie .
A tak na marginesie niech nikt mi nie wmawia , że tą chorobą nie można zarazić się drogą płciową otóż MOŻNA , chorobę tą powoduje wirus który musi się w jakiś sposób przenosić , drogą kropelkową jest to mało prawdopodobne a więc pozostaje krew lub kontakty fizyczne właśnie.

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2012-07-01, 13:29

waldek pisze:A tak na marginesie niech nikt mi nie wmawia , że tą chorobą nie można zarazić się drogą płciową

Totalna paranoja :shock:
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

waldek
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-01, 12:54
Lokalizacja: grudziądz

Postautor: waldek » 2012-07-01, 14:11

aisza, To nie jest paranoja takie są fakty .....żaden neurolog w sposób zdecydowany nie jest w stanie jednoznacznie określić jak naprawdę ludzie zapadają na SM natomiast jest udowodnione , że chorobę tą powoduje WIRUS , a więc jak on się przenosi ????????????????!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-07-01, 14:50

waldek pisze:aisza, To nie jest paranoja takie są fakty .....żaden neurolog w sposób zdecydowany nie jest w stanie jednoznacznie określić jak naprawdę ludzie zapadają na SM natomiast jest udowodnione , że chorobę tą powoduje WIRUS , a więc jak on się przenosi ????????????????!!!!!!!!!!!


reductio ad absurdum :lol: :lol: :lol:

Kolega ostro ...na Nobla leci :-D

waldek pisze:.........że osoby chore na tą przypadłość z upływem lat stają się po prostu PODŁE niszcząc przy okazji całą najbliższą rodzinę


Łał... :-D już takie wnioski,a przecież...jeszcze się nie znamy :-D

No tak..chyba jednak... powstrzymam się przed zawieraniem bliższej znajomości ...i to nie tylko dla dobra ...rodziny ;-)
Bez odbioru ... miłego dnia życząc :
Podła maupa z 20 letnim stażem w chorowaniu ( czyt. niszczeniu rodzin) buahahahaha!

Ps.. Współczuję wrednej bratowej... Ale co do tego ma choroba? "Wredota" ,to rys..ha! rysik niemały na charakterze danej osoby .. Choroba może tylko uwypuklić taką ...przywarę.. Albo tak jak w przypadku wielu osób które znam... choroba "daje" niespożyte pokłady pozytywnej energii .. ;-) Różnie to w życiu bywa .
Ostatnio zmieniony 2012-07-01, 15:07 przez anula;), łącznie zmieniany 1 raz.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-01, 15:02

Rany :lol: :lol: Znalazłam też i takie opinie na temat etiologii Sm:
Czy to kara za grzechy

W wielu krajach, zwłaszcza rozwijających się, osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane spotykają się ze stygmatyzacją. Często wynika to z braku wiedzy na temat SM, co potwierdza Kanya Puspokusumo, 36-letnia Indonezyjka. Chorobę zdiagnozowano u niej siedem lat temu. – Niektórzy ludzie myślą, że stwardnienie jest podobne do AIDS. W wielu przypadkach nie pomagają wyjaśnienia, że SM nie można się zarazić – opowiada kobieta.

Równie okrutne traktowanie spotyka osoby cierpiące na stwardnienie na Sri Lance. – Wiele rodzin nie akceptuje tej choroby – tłumaczy dr Hithaishi Weerakoon, u której zdiagnozowano ją ponad dekadę temu. – W rezultacie trzymają swoich bliskich w ukryciu.

Jak wynika z informacji w atlasie, są również miejsca, gdzie się uważa, że choroba jest karą za grzechy popełnione w poprzednim życiu.


Źródło: http://www.rp.pl/artykul/192781.html

Wprawdzie informacja z przed 4 lat, ale po wypowiedzi Waldka widać, że ta duża "świadomość" istnieje cały czas :lol:
Obrazek

waldek
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-01, 12:54
Lokalizacja: grudziądz

Postautor: waldek » 2012-07-01, 15:07

W dalszym ciągu twierdzę , że osoby chore na SM są egoistami , oczywiście współczuje Wam ale to nie zmienia faktu , że wokół Was panuje obłęd i destrukcja a co do przyczyn zachorowania na SM to niech mi ktoś udowodni , że jest inaczej niż napisałem !!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-01, 15:13

waldek, poznaj zdanie kolejnej podłej SM-ki :1:

Napiszę delikatnie, bo mam dziś wyjątkowo, jak na mój wredny i egoistyczny charakter, dobry humor:
Idź już stąd i... nie grzesz więcej :1:
waldek pisze: to niech mi ktoś udowodni

My, takim ludziom jak Ty, nie musimy NICZEGO udowadniać !!!
Obrazek

waldek
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-01, 12:54
Lokalizacja: grudziądz

Postautor: waldek » 2012-07-01, 15:27

Ja również napiszę bardzo delikatnie........a czy słyszeliście coś o Wirusie Epsteina-Barr to właśnie on jest odpowiedzialny za SM oczywiście najprawdopodobniej a jeżeli tak to jak się nim zaraża ???????????????

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-07-01, 15:39

Tak sobie czytam i nie wierzę.
Zawsze myślałem, że Waldki to fajne chłopaki. I muszę na starość zmienić zdanie. :13:
Waldek podaj źródło swoich rewelacji. Chętnie poczytam.
I tak zastanawiam się również, po co Ty chłopie się zalogowałeś na tym forum. :?:
Pozdrawiam Grudziądz.
Wojtek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-07-01, 15:48

Kolega Waldek tu takie aksjomaty...z rękawa sypie,że aż mam zajady z radości... :mrgreen:

tia... to zdaje się...ten Epstein Barrd -to bliski kuzyn naszej zwykłej ...chamskiej opryszczki :lol: No to ...mamy -pandemię jak nic :13: :lol:

A tak serio...teoria wirusowa ,to jedna z wieeeelu... ;-) niestety -bardzo wielu.I przykro mi to pisać, ale,gdyby to ten Barr był winowajcą ( chociaz objawy choroby zupełnie różne niż u chorych na SM !),to jego( wirusy znaczy się)...widać ...pod mikroskopem we krwi :lol: ... tia.. no to chyba tyle w temacie :roll:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „Znalezione w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości