Praca

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Justyna
Posty: 33
Rejestracja: 2007-11-20, 14:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Praca

Postautor: Justyna » 2007-12-06, 13:53

Zastanawiam się, czy dużo jest między nami osób pracujących? Mimo przeróżnych objawów udaje mi się nadal pracować. Na szczęście "na swoim", więc w razie gorszego samopoczucia nie muszę tłumaczyć się szefowi. Chciałabym pracować jak najdłużej i boję się chwili, gdy będę zmuszona z pracy zrezygnować.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Justyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Monia24
Posty: 28
Rejestracja: 2007-11-29, 20:53

Postautor: Monia24 » 2007-12-07, 12:58

Ja jestem na rencie socjalnej.Trochę pracuję pilnując dwuletnią dziewczynkę przy której często zapominam o choróbsku :lol: dwa tygodnie w miesiącu.Chciałabym podjąć normalną pracę ale zdrowie mi nie pozwala. :-|

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2007-12-07, 17:40

Jeszcze nie jestem rencistką, ale bliżej niż dalej jest mi do tego aby przejść na rentę. No nic, na razie rehabilituję się, a co potem będzie trudno powiedzieć, może i powrócę znów do pracy - tak by było najlepiej :roll:
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2007-12-07, 20:39

Ja nie pracuję od prawie 4 lat. Nie był to mój wybór,po prostu zprywatyzowano mój dział,po okresie gwarancji zatrudnienia, wylali mnie, a byłam jedną kobietą w zespole więc zaczęl i ode mnie.Chyba błędem było przyznanie sie do grupy inwalidzkiej.Wtedy właśnie zaczęłam "drążyć" chorobę, bo chodziło , nie ukrywam, o rentę.Pracę swoją uwielbiałam, jestem elektronikiem to wspaniała praca. <mikolaj>
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-12-08, 12:25

Dziś cieszę się ,że nie muszę iść do pracy -nie mógł bym. Na co dzień jest inaczej-tęsknię ,czasem śni mi się ,że jestem w pracy ,to fajne sny.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2007-12-09, 19:03

Też tęsknię za pracą, ale pewnie też bym n ie dała rady.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-01-17, 14:10

Pracuję ile się da , w służbie zdrowia marne zarobki i mam nadzieję ze '' nadgodziny'' opłacą mi sie również na przyszłośc. Czy renta jest związana z zarobkami?

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-01-17, 14:36

Niestety , zarobki mają wpływ na skladki zusowskie, a te z koleji, na wysokość renty.Pozdr
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

wojtaszek
Posty: 30
Rejestracja: 2008-01-03, 00:07
Lokalizacja: trojmiasto

Postautor: wojtaszek » 2008-01-17, 16:35

Ja jeszcze studiuje i do pracy mi sie nie pali :mrgreen:
ale kasy by sie troche przydalo ;-) no i w koncu trzeba rodziców odciązyc :]

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-01-18, 17:12

o kurczę , właśnie sie dowiedziałam , że zabierają nam możliwość pracy w nadgodzinach( zatrudnia się nowa osoba). Szkoda zostanie goła pensyjka- goła jak święty turecki- czyli prawie jak renta ale muszę na nią pracować.
E co tam! będzie wiecej wolnego. :-(

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-01-25, 22:54

czy każdy chory na sm może dostać jakąkolwiek grupę inwalidzką??
Zaniosłam wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawności i jestem ciekawa czy mi przyznają..
W sumie chciałbym mieć już to orzeczenie bo mogłabym ubiegać się o pracę w wymarzonej firmie i zgodną z moimi umiejętnościami a ta firma potrzebuje osób z orzeczeniem.
Mój Urząd Pracy zwariował :-/ chcą żebym co dwa tygodnie tam przyjeżdżała i nie obchodzi ich czy mi dany termin pasuje (np. choćby dlatego że do lekarza chcę jechać).. a zasiłku zadnego i tak nie pobieram. Biurokracja..
eh :]

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-04-18, 21:09

.. orzeczenie jest.. ale co z tego jak niektóre firmy chyba szukają zdrowych z orzeczeniem bo chcą żeby robić na takich samych warunkach co zwykli pracownicy.. czyli więcej niż 8 godzin dziennie + soboty...
Właśnie się zawiodłam bo za 8 gadzin od pon do piątku dostałabym 700/miesiąc a to się nie opłaca bo na dojazdy wydam.. i niby mi na pieniądzach nie zależy bo nie chcę robić w soboty.. pff
Myślałam że jak szukają osób z orzeczeniem to czas pracy bedzie taki przepisowy czyli 8 godzin dziennie dla mnie.
Szkoda.. a tak się nakręciłam na te wyklejanie bursztynków na srebro..

i naprawdę po mnie nie widać żee jestem na co kolwiek chora.. i sama dobrze się czuję..
eh :]

Zosia
Posty: 50
Rejestracja: 2008-03-05, 14:48
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Postautor: Zosia » 2008-04-19, 08:03

Oj Lina, tak to jest z tą pracą. A większość firm to wyzyskiwacze, zwłaszcza te małe biznesiki. Moja koleżanka dostała propozycję pracy w skansenie jako przewodniczka dla obcokrajowców (czyli cały czas musiałaby po angielsku nawijać). Praca od wtorku do niedzieli za .... 500zł brutto!!!! Dziewczyna po studiach z biegłą znajomością języka. No to już żenada, naprawdę!
A apropos tego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Gdzie zanosi się taki wniosek i jakie dokumenty trzeba jeszcze zabrać? Kurczę, też by mi się taki przydał. Ale tak strasznie nie lubie tej bieganiny po urzedach.... :-(

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-04-19, 17:28

tak.. chodzi o to, że jakby pracownicy się nie godzili na wyzysk to taki pracodawca nie szukałby następnych, którzy będą robić za grosze..
Najgorsze jest to, że jak chce się być uczciwym i ma się jakieś zasady to... :-( nie wiem.. ciężko żyć w takim świecie..

Wniosek o wydanie orzeczenia + zaświadczenie lekarskie składa się w PCPR i czeka na wyznaczenie terminu w którym się odbędzie komisja. Na piśmie napiszą co ze sobą zabrać na komisję. Najważniejsze to ksero wypisu ze szpitala z rozpoznaną chorobą albo jakieś inne dokumenty (oryginały do wglądu).. zależy co omu dolega :)
http://www.pcpr.info/index.php?page=0

Teraz jak mam orzeczenie to mogę sobie wyrobić legitymację i będę miała jakieś ulgi na autobusy. Chyba w zeznaniu podatkowym można sobie odliczać coś jak się ma orzeczenie. W PCPR wszystko powiedzą.
eh :]

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-04-22, 00:36

Jak do tej pory pracuję na pełnym etacie.Chyba złożę wniosek o orzeczenie niepełnosprawności chociażby ze względu na autobusy,odkąd podnieśli stawki za przejazd komunikacją miejską to kosztowne są moje "podwózki" gdy nogi już nie chcą dalej iść... :-(
Lina dzięki za umieszczenie linku do strony PCPR :-)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości