Wózek inwalidzki - jaki wybrać?

O czym chcecie jeszcze porozmawiać?

Moderator: Beata:)

Lusi
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-19, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Lusi » 2013-07-25, 19:33

klimka pisze: przykre że kolejna polska fabryka pada i ludzie tracą pracę, przykre że cudze chwalimy a swego nie znamy ...

Za to GTM ma się świetnie http://www.gtmmobil.com.pl/
Kiepsko się z panami z biura idzie dogadać, ale - jak twierdzą - jest ich za mało. Trochę się czeka, ale do przeżycia.
Pod bliznami kryją się najtwardsze charaktery.

bartek12
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-07, 21:54
Lokalizacja: 52-119

Wózek inwalidzki elektryczny - jaki wybrać

Postautor: bartek12 » 2013-08-07, 21:56

Witam wszystkich, w związku z postępem choroby muszę zmienić wózek standardowy na wózek elektryczny. Proszę o radę w wyborze wózka. Mieszkam na wsi, niby jest asfalt, ale wioska to wioska, na początku choroby było jeszcze dobrze, ale z czasem zaczęła się dość szybko rozwijać i już nie daje rady sam jeździć wózkiem manualnym. Na dodatek nie nalezę do osób drobnej postury, ważę ponad 100 kilo, a wiadomo ze na tym się nie skończy, wiec wózek musi być raczej wytrzymały. Przeglądałem ostatnio różne fora i widzę, że ludzie chwalą wózek inwalidzki elektryczny Forest. Widzę, że to coś dla mnie ponieważ udźwignie nawet 130 kilo, dodatkowo zawieszenie kół tylnych na amortyzatorach z regulowanym skokiem daje duży komfort podczas jazdy w terenie, a dodajmy do tego ciekawe rozwiązanie zawieszenia kół przednich, które gwarantuje styczność wszystkich czterech kół na nierównościach, moje wiejskie wertepy nie będą mnie ograniczać. Dodatkowo oświetlenie, pasy bezpieczeństwa dają nam przyjemność z jazdy. Mam nadzieję, że to dobry wybór, ktoś z was miał może z nim styczność, zawsze wiedza praktyczna to nie teoria, chętnie poznam waszą opinię.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bartek12, łącznie zmieniany 1 raz.

musisz.obejrzeć
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-02, 14:49
Lokalizacja: Kętrzyn

wózek inwalidzki

Postautor: musisz.obejrzeć » 2014-03-02, 14:51

Oświećcie mnie proszę, czym kierować się przy wyborze wózka inwalidzkiego? Mam stwardnienie rozsiane i przymierzam się do tego tematu. Potrzebuje wózka zwykłego, nie elektrycznego.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez musisz.obejrzeć, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-03-02, 19:33

Witaj! :-) Jestem w trakcie doboru pierwszego wózka. Poszukaj w internecie sklepu z wózkami w Twoim mieście, zadzwoń poproś o prezentację w domu. Przyjedzie przedstawiciel zmierzy Cię i doradzi, podpowie co i jak z refundacją NFZ i PCPR. Ja teraz czekam, ma mi złożyć i przywieźć pokazać czy odpowiada mi. Pozdrawiam Ania
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2014-03-04, 01:08

No własnie koleżanka wyzej bardzo dobrze radzi najlepiej zadzwonic i sie umówic. Własnie tak zrobiło parę osob z mojego stowarzyszeni agdzie naleze . Mozesz na przykład tu spróbowac ortcare: 22 610 41 18, podobno bardzo miły i szybki kontakt więc warto sprawdzić.

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-04-10, 10:00

Niestety a może stety temat też mi chodzi po głowie :-/
Tu trochę o wózku dla początkujących: klik klik
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

Figa30
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-05, 15:41
Lokalizacja: Otwock

jaki wózek inwalidzki dla osoby z SM?

Postautor: Figa30 » 2014-05-23, 22:05

Witam
Szukam lekkiego wózka dla osoby, która ma stwardnienie rozsiane,
jest to dośc aktywna osoba- dotychczas długo poruszała się o lasce, ale ndchodzi powoli czas, kiedy koniecznoscią będzie skorzystanie już na dluzej z wózka. Szukam czegoś lekkiego i zwrotnego, osoa ta ma częściowo sprawne nogi, samodzielnie jeździ autem. Nie chciałabym wielkiego barchana,
przyznam szczerze, że patrzac na zdjecia wózków w internecie jestem zdezorientowana
dziewczyna ma 32 lata

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Wózek inwalidzki - jaki wybrać?

Postautor: Myszona » 2015-10-14, 12:29

Zdecydowałam się na własny wózek,najpierw testowałam wypożyczony,w końcu,jak każdy ,mogłam robić zakupy,dalekie spacery,trochę idę,trochę jadę,naprawdę to strzal w 10 :wink: Całkowicie darmo,a robiony na zamówienie,wybrałam nawet kolor-czerwono-czarna tapicerka i czerwoniutkie rurki.Taaka jestem :good: A,mam też miejsce na kule,ale to mąż zamontował :yahoo:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"


Wróć do „Sugerowane tematy....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości