Komórki macierzyste / przeszczep szpiku HSCT

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Andrew

Postautor: Andrew » 2018-01-15, 13:03

Wskazania medyczne do zakwalifikowania moim zdaniem zdecydowanie masz, ale moje zdanie tu się nie liczy... :)

Problem może być też inny — jeszcze kilka miesięcy temu przyjmowanie nowych pacjentów było zawieszone z powodu nieodpowiedzialnych działań nowego szefa kliniki.
Nie wiem jednak, jaki jest stan na dziś. Może już jakoś załagodzili ten konflikt.

Andrew

Postautor: Andrew » 2018-01-26, 00:41

Krótkie info na temat stanu mojej żony — dwa lata po chemioterapii i przeszczepie szpiku w Katowicach:

- Najnowszy rezonans głowy nadal nie pokazuje żadnych istotnych zmian.
- Stan neurologiczny jest w mojej ocenie stabilny, okresowe wahania coraz mniejsze.
- Żonie powoli lecz zauważalnie zmniejsza się SM-owa męczliwość. Daje radę pracować w kilku miejscach na raz, a w pracy pokonuje niekiedy spore odległości samochodem. Energia do życia jest. Jeżeli czasem pada na twarz ze zmęczenia, to potem dość szybko regeneruje siły.
- Neurolog również pochwalił stan pacjentki podczas badania neurologicznego na ostatniej wizycie kontrolnej.

Czyli: jest dobrze :)

A w kwestii wznowienia przeszczepów w katowickiej klinice — według tamtejszych lekarzy powinny znowu ruszyć w najbliższym czasie, do dwóch miesięcy góra.

homag

Postautor: homag » 2018-01-26, 08:15

Miło się czyta takie rzeczy Andrew..choć każdy z nas jest inny i sam musi podjąć ewentualną decyzję o przeszczepie, ale to bardzo dobre wieści dla właśnie wszystkich niezdecydowanych..
Oby dalej postępy w poprawie zdrowia Twojej żony następywały nieprzerwanie.
Pozdrawiam. :)
Wojtek

homag

Postautor: homag » 2018-03-08, 20:07

Witam. Jestem już po odtajnieniu eksperymentu i z dobrą dla mnie wiadomością, iż dostawałem komórki macierzyste. Czwarta wizyta łączyła się więc z badaniem neurologicznym ( dla porównania z badaniem z początku eksperymentu z września ), RMI głowy, badaniami krwi plus pobraniem płynu mózgowo - rdzeniowego. I z tym ostatnim badaniem mam niezbyt miłe wspomnienia, bo przez pięć dni ciężko było utrzymać głowę w pionie dłużej niż kilkanaście minut, by nie bolała lub nie kręciło się w niej. Ale idzie ku dobremu i wszystko wraca do normy. W ciągu pół roku szpital ma się ze mną kontaktować i powiadomić o badaniu kontrolnym, które prawdopodobnie będzie w odstępie jednego roku od podania pierwszych komórek, czyli w okolicach września.
Tak jak pisałem wcześniej, cieszyłbym się bardzo, gdyby sm zastopowało, tym bardziej będąc posiadaczem postaci postępującej. Jakiekolwiek wnioski będą mogły być wyciągane w ciągu najbliższego pół roku, więc cierpliwie czekam, a ewentualna poprawa byłaby dużą sprawą.
Losy dalszego podawania komórek macierzystych z krwi pępowinowej zapadną pewnie jesienią i będą zależały od efektów pierwszego eksperymentu.
Na chwilę obecną stan neurologiczny w porównaniu z okresem z przed roku bez zmian.
Pozdrawiam. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
sylseb

Postautor: sylseb » 2018-03-09, 08:18

No to trzymam kciukasy... Dużo zachodu, ale... jak mus to mus.
Pozdrawiam
Sylwia

homag

Postautor: homag » 2018-03-09, 13:47

sylseb pisze:Source of the post No to trzymam kciukasy

Dziękuję, mogą się przydać. :)
sylseb pisze:Source of the post Dużo zachodu, ale... jak mus to mus.

Odrobinę było komplikacji, ale tak jak piszesz..jak mus to mus..a poza tym Olsztyn całkiem ładne miasto, a okoliczne lasy i jeziora mają mnóstwo uroku, że o powietrzu nie wspomnę.
Wojtek

Andrew

Postautor: Andrew » 2018-03-11, 09:21

homag pisze:Oby dalej postępy w poprawie zdrowia Twojej żony następowały nieprzerwanie.

Przekazuję serdeczne podziękowania od żony, my również trzymamy kciuki za Twoje zdrowie :)

homag

Postautor: homag » 2018-03-11, 13:13

Andrew pisze:Source of the post Przekazuję serdeczne podziękowania od żony, my również trzymamy kciuki za Twoje zdrowie :)

Dziękuję za kciuki i pozdrowienia. :)
Wojtek

Wróć do „Leczenie”