Dobita...mega nerwy - po wizycie u lekarza...;/

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Dobita...mega nerwy - po wizycie u lekarza...;/

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 11:17

Będzie długo, ale muszę Wam wszystko opisać...wygadać się i wyżalić!
Poszłam wczoraj na wizytę do Pani neurolog - Profesor (Inessku absolutnie nie mam do Ciebie żalu - z góry mówię Kochana:)) - i nigdy więcej tego nie zrobię!!!!
Jak można być lekarzem, który zamiast jakoś podnieść na duchu, pomóc - pogrąża i wpuszcza pacjenta w jeszcze większą depresję?!?!:(
Wizyta oczywiście zaczęła się od opisania mojej osoby, leczenia, nerwicy - zawrotów głowy, odrętwienia lewej części twarzy, drętwienie ręki czy nogi, lęki, przewlekłe stany podgorączkowe itp.itd...a ona na to wszystko:
1. Borelioza - lekko dodatnia przy ELISIE (nic innego nie było robione): nie ma żadnej boreliozy, nie takie są objawy, nie ma co badać...a stan podgorączkowy? Niewiem...pewnie nic (miałam też badania natoczeń np.)...świetnie;/
2. Ogniska w mózgu - 2, ale wg. Profesor: dziwne, rozlane, takie nie sm-owe..nie wie co to może być, w ogóle słabo widać...więc mówi że tak jak napisali w rezonansie: Sm, naczyniopochodne albo rak..WYWALIŁAM OCZY JAK SPODKI:JAKI RAK?!?! Pani na to, że przecież chyba czytałam wyniki: "mniej prawdopodobne zmiany rozrostowe"...SZCZENA MI OPADŁA Z NERWÓW...ja w nerwicy, cała się trzęsę a Pani z takim tekstem. Więc mówię, że lekarze wykluczyli to, ponieważ zmiany nie wzmacniają się przy kontraście...
Profesor: no niby prążki oligoklonalne świadczą, że to napewno nie nowotwór..ale wie Pani - w laboratoriach czasem się mylą, są czasami oszukane wyniki, więc nie do końca wiadomo...MYŚLAŁAM ŻE JĄ POBIJę:( Tak więc, napewno nie może mi powiedzieć czy jestem zdrowa, bo nie wie co to może być...więc badania rezonansem za ok.rok i przyjść wtedy znów...
3. Kazała zachodzić jak najszybciej w ciążę..spoko...ale kazała mi wpierw sprawdzić czy mąż to dobry człowiek, czy np. mnie nie zostawi samą z dzieckiem i nie ucieknie...bo jeśli to np. Sm to mogę być słabsza..i może wtedy mnie nie chcieć, bo różnie to bywa...no ale to niej sprawa w sumie...z uśmieszkiem...ZNÓW SZCZęKA OPADŁA DO KOLAN!
4. Zapytałam czy nie ma problemów ze znieczuleniem miejscowym, bo mam niedługo zabieg wycięcia włókniaka z piersi to Pani mnie opieprzyła, że tam też się badałam?! Po co?! I że jeszcze wycinam..?! Więc mówię, że moja babcia miała usunięte piersi i mam się kontrolować dla spokoju co pół roku i że chirurg stwierdził, że nie ma co tego hodować jak rośnie, więc wytniemy i będzie spokój..a Pani, że po co?! NO COMMENT!!!

Dobrze, że wcześniej byłam u 2 neurologów, którzy mnie uspokoili, że prążki i brak wzmocnienia przy kontraście wykluczają nowotwór, a doplerr zmiany naczyniopochodne..że może to być np. jakaś stara sprawa, nie ważna, lub rzeczywiście Sm, które może kiedyś się rozwinie..ale że narazie mam żyć normalnie, tylko dbać o siebie i zrobić rezonans za ok.3 miesiące dla spokoju...
Jestem wykończona tymi nerwami...nerwicę mam już galopującą i zamiast uspokojenia - większe nerwy!
Czemu niektórzy lekarze nie maja w ogóle wyczucia?!:( Nie pomagają, tylko szkodzą?:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-05-12, 12:13

Nie wiem jak Cię pocieszyć, chyba trafiłaś na "zły dzień", nie przejmuj się tym co powiedziała, trzymaj się opinii poprzednich neurologów. Co do słów "po co pani się badała" ja miałam rok temu takie sobie objawy tarczycowe: drżenie rąk, problemy ze snem (setki myśli na sekundę), palpitacje serca, wrażenie opuchniętych dłoni, jakby powiększone wole, wrażenie ucisku w przełyku; poszłam po skierowanie na badanie krwi i do endokrynologa do rodzinnego... zapomnij, powiedział, że jestem za młoda na tarczycę (35 lat?), a mam nerwice, nerwicę sama podejrzewałam, ale jeszcze bardziej się denerwowałam tym ,że wiedziałam, że coś mi jest a nie wiedziałam co. na pocieszenie dostałam skierowanie do laryngologa, miła pani wyczuła guzka na tarczycy, poprosiłam o pisemne zaświadczenie,no to potem dostałam odpowiednie skierowanie.

Najbardziej wkurzające jest to, że tak krzyczą o profilaktyce, a jak człowiek chce dla "spokojności" wykonać badania to jakoś nie ma możliwości.

Tak więc trzymajmy się mocno inie dajmy się. Jestem z Tobą g:zla

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 12:18

Najgorsze jest straszenie ludzi...co to za tekst: laboratoria się mylą, nie wiem co to...?!?!?!
Albo tekst o mężu czy właśnie: po co się tyle Pani bada?
Jestem MEGA WŚCIEKŁA I ZDOŁOWANA:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-05-12, 13:30

Ale trafiłaś! Współczuję Ci serdecznie i radzę to, co Iffonka - trzymaj się opinii poprzednich neurologów. Zapomnij jak najszybciej o tej wizycie - wśród lekarzy też trafiaja się 'osoby niezrównoważone psychicznie', żeby nie wyrazić się dosadniej. Sama przeżyłam podobną rozmowę - wrażenie po paru dniach blednie. Może pociągnij jeszcze ten wątek boreliozy, w/g wskazówek Ircka? Pozdrawiam :-)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 13:42

Tak tak..idę teraz do Zakaźnika, chociaż boję się, że nasi polscy zakaźnicy też robią elisę i na tym kończą badania:) Ale idę porozmawiać sobie...a prócz tego zrobię sobie badania na borelkę na własny rachunek:)
Za chwilę mam zamiar zadzwonić do mojego neurologa - tego wcześniejszego - i wyryczeć mu się w słuchawkę, by mnie uspokoił:)))
Koszmar...buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 14:29

A zapomniałam dodać...haha...powiedziała, że po co się w ogóle badałam...tak się może okazać że choruję już np. od 15 roku życia..a tak bym sobie żyła na spokojnie, w niewiedzy jeszcze przez kolejne 20 lat czy coś takiego...
Ha ha ha..padłam:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-05-12, 14:32

Me_Lilo, proponuję tak :wypić,wysikać,zapomnieć :lol:
Sorry,ale tylko to przyszło mi do głowy ,gdy pomyślałam o Twojej wizycie u tej pani. ;-)
Obrazek

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 15:38

Bosko:)
Ja zrobie podobnie, ale...zjadłam, wyrzygałam, zapomniałam:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2009-05-12, 15:57

hahaha każdy sposób dobry żeby zapomnieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-12, 16:47

Me_Lilo, bardzo mi przykro, że tak Cię potraktowano, ale... nie jestem zaskoczona. Niestety kultura osobista nie zawsze idzie w parze z wykształceniem i właśnie dlatego omijam szerokim łukiem wszelkich profesorów, docentów itp.
Wiem co czujesz, ale szkoda nerwów- pani profesor szybko zapomni o tym incydencie, więc powinnaś zrobić to samo.
Trzymaj się i nie załamuj, musimy trzymać się razem, a wsparcia na pewno Ci nie zabraknie :-) Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-12, 17:11

No właśnie mam mega doła...potwornie się boję, że to coś bardzo złego:( Jak teraz mam żyć do rezonansu i przeżyć czekanie na wynik itd?:( Dziś po prostu mam mega wielkiego doła, paniczny strach i ryczę ciągle;(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2009-05-12, 18:09

Me_Lilo żyj normalnie bez nerwów bo one pogarszają nasz stan. Nie myśl o tym co będzie, żyj dniem dzisiejszym. Wiem że to nie takie proste ale jest możliwe. Pozdrawiam. :lol:

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-05-13, 10:11

Aż nie wiem co napisać, pop przeczytaniu Twoich postów. Czasami chciałbym mieć karabin i zrobić porządek. Nie zostaje mi nic innego jak powiedzieć trzymaj się i nie poddawaj bo to nic nie zmienia. Będzie dobrze zobaczysz.
Bob budowniczy zawsze da rade.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-13, 10:35

Dziękuję Kochani za dobre słowa:) Dziś ciutkę lepiej...ale nerwy i zmartwienie zostanie:(
Buziaki
Dzięki że jesteście;)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-05-13, 23:35

Me_Lilo!
Ja dopiero dzisiaj przeczytałam info o Twojej wizycie. Ja bym jej nic nie powiedziała, bo ja nie jestem uczona asertywności :-(
Ale tej kobiecie należały się takie odpowiedzi, że z krzesła powinna spadać :evil:
Współczuję Ci .
tuja07 pisze:Me_Lilo, proponuję tak :wypić,wysikać,zapomnieć

No właśnie tak. Nic dodać, nic ująć. Wiem, że długo się pamięta takie rozmowy, chociaż chciałoby się szybko zapomnieć. Ale nie poddawaj się złym myślom o tym co ta czarownica Ci mówiła! Głowa do góry, wypełniaj swoje plany bez oglądania się za siebie ;-)
Na pohybel wrednym lekarzom!
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości