Witam i ja :)

Przedstaw się innym użytkownikom

Moderator: Beata:)

Emilencja
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-04, 23:36
Lokalizacja: Chippenham

Witam i ja :)

Postautor: Emilencja » 2011-08-04, 23:59

Jak łatwo można się domyślić jestem tutaj nowa.
Ciekawa jestem, jak to się u Was zaczęło, trochę zdążyłam już poczytać, trochę poczytam później... Szukam jakichś porad dotyczących życia, odżywiania. Czego unikać, co polecacie?
U mnie zaczęło się już najwyraźniej jakieś dwa lata temu... Teraz mam 23 lata i w maju tego roku wylądowałam w szpitalu z powodu zapalenia nerwu pozagałkowego. Rezonans, diagnoza - SM. Nie załamałam się. Kilka łez i tyle. Przecież jestem młoda, żyć trzeba dalej! Nie porzuciłam planów na przyszłość. W rozmowach z lekarzami ustaliliśmy inne objawy, jak drętwienia prawej ręki i prawej nogi powtarzające się co pół roku (regularne ćwiczenia na rozluźnienie kręgów i wzmocnienie kręgosłupa pomagały). Dodatkowo czasowo występujące ogromne zmęczenie i senność, której nie jestem w stanie niczym zahamować.
Teraz już wiem, że tylko sen da mi ukojenie. :)
Dziś? Jestem w długiej kolejce do leczenia w jednym ze szpitali w Warszawie, jednak obecnie pracuję w Anglii. Zdecydowałam się przenieść. W przyszłym miesiącu wybieram się do lekarza głównego i obiorę neurologa jako prowadzącego. Będę chciała wdrożyć leczenie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Jak się czuję? Otóż, praca i spanie na dmuchanym materacu przez prawie dwa miesiące dają się we znaki. Od kilku dni obie stopy lekko zdrętwiałe, tzw. "prąd" przy zginaniu szyi (objaw Lhermitte'a), silne drętwienie rąk w nocy, nagła potrzeba opróżniania pęcherza (fakt, że dużo piję), czasem wszystko leci z rąk, zaburzenia wydalania i silna senność raz na kilka dni. Z tą sennością to w ogóle jest tak, że w nocy nie można mnie obudzić albo coś mówię, ale nic później nie pamiętam. ;) Zaburzenie widzenia w lewym oku, niewielkie, niepostępujące. Był ból oka przy poruszaniu gałką, ale skoro zaburzenie widzenia jest niewielkie nie zdecydowałam się na sterydy. Jak na razie, zobaczymy, co będzie dalej. Bardzo źle wspominam leczenie sterydami. Na początku było niby w miarę znośnie. Problemy zaczęły się po wyjściu ze szpitala: ogromne opuchnięcie całego ciała (niemalże niemożliwe zginanie nóg) wskutek zatrzymania wody, najpierw straszna biegunka a później ogromny apetyt skutkujący przybraniem na wadze, dodatkowo trądzik z którym walczę do dzisiaj...
Ogólnie samopoczucie dobre. :) Mam przy sobie mężczyznę, który mnie wspiera, był ze mną podczas diagnozy i obiecał, że mnie nie zostawi. Cóż więcej?
Tylko jak najszybciej urodzić dzieci! :)
Pozdrawiam Was, Drodzy SMowicze. Życzę pogodnych dni i uśmiechu na twarzy!
Without you I feel so shipwrecked.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-08-05, 07:42

Witam Cię serdecznie :-)

Emilencja pisze:Ogólnie samopoczucie dobre. Mam przy sobie mężczyznę, który mnie wspiera, był ze mną podczas diagnozy i obiecał, że mnie nie zostawi. Cóż więcej?
Tylko jak najszybciej urodzić dzieci


Nic więcej, żyj i dbaj o siebie :-)
Pozdrawiam cieplutko ze słonecznej Warmii.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-08-05, 07:59

Witaj Emilencja :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

mona
Posty: 182
Rejestracja: 2009-02-26, 16:05
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postautor: mona » 2011-08-05, 10:01

Witaj w rodzince :-)
Mona

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-08-05, 10:20

Hi Emilencjo na esemkowym zgromadzeniu.
Powoli obczaisz o co w tym chodzi,spoko... uważnie obserwować zacznij własne reakcje
na celcjusze,zmiany aury,posiłki...zalecenie jedno ;unikać stressssu jak ...pogotowia
jedni esemowaci chalą sobie pikantne posiłki ,inni nie,uprawiaj gimnastykę byle nie przesadż,zmęczenie też może wywołać rzut.Poczytaj sobie posty,coś znajdziesz dla Się.
Mnie swego czasu po sterydzie (DEXAVEN,DEXAMETAZON) też "spulchniło"
każdy inaczej reaguje na dany specyfik.Masz kole Siebie goorąąccą połówkę a który
Cię wspiera...b.dobrze(graba dla połowca)
POwodzenia w kuracji ;-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
roma1134
Posty: 4829
Rejestracja: 2011-01-30, 22:15
Lokalizacja: polska

Postautor: roma1134 » 2011-08-05, 10:37

Emilencjo witaj

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-08-05, 11:39

Witaj :-)

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-08-05, 13:00

Witaj w naszym zacnym gronie;)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2011-08-05, 19:15

Cześć Emilencjo i głowa do góry. U mnie będziesz zwana Eminencja ;-) bo bardzo mi się podoba Twój nick ;-)
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
róża
Posty: 1924
Rejestracja: 2010-06-07, 20:08
Lokalizacja: woj.śląskie

Postautor: róża » 2011-08-05, 19:18

Witaj w naszej rodzince :-)

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-08-05, 22:25

Cześć Emilencja :-)
Emilencja pisze: Kilka łez i tyle. Przecież jestem młoda, żyć trzeba dalej! Nie porzuciłam planów na przyszłość.

I o to właśnie chodzi, życie toczy się dalej, co prawda pojawia się nieproszony "gość" ale nie możemy dać mu wejść sobie na głowę. ;-) Przeglądaj forum, znajdziesz tu informacje o dietach, suplementach itp. Pozdrawiam :-)
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: Jolcia » 2011-08-06, 08:26

witam i ja EMILENCJA :-)

Emilencja
Posty: 12
Rejestracja: 2011-08-04, 23:36
Lokalizacja: Chippenham

Postautor: Emilencja » 2011-08-06, 12:27

Zibi, mój nikt to swojego czasu był pseudonim ze studiów. Koledzy wyszli właśnie od słowa "Eminencja". :)
Dziękuję za ciepłe powitanie.

Przyznam, że przejrzałam już kilka postów na forum i dziś idę zakupić magnez (może drętwienia same przejdą?), bo swoje końskie dawki zostawiłam w Polsce.
Poza tym kupię olej lniany, bo już wiele osób mi o nim mówiło, szczególnie przyszła Teściowa naciska, żebym go spożywała. Więc - do dzieła! :)

P.S. Też tak macie, że czujecie się pewnego rodzaju wyjątkowi, że jesteście ciut inni?
Dla mnie teraz każdy dzień jest radością! Każdy dzień, kiedy czuję się normalnie lub w miarę normalnie jest czymś w rodzaju święta, które należy celebrować! I tak oto lecą te moje świąteczne dni, które są niemalże codziennie. :)

Pozdrawiam z nie-deszczowej Anglii. :)
Without you I feel so shipwrecked.

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-08-06, 12:29

Witam również i Ja :-D
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-08-06, 12:47

Emilencja pisze:Przyznam, że przejrzałam już kilka postów na forum i dziś idę zakupić magnez (może drętwienia same przejdą?), bo swoje końskie dawki zostawiłam w Polsce.

to dobrze, tylko pamiętaj jak magnez, to tylko dobrej jakości najlepiej z chelatem, np CHELA MAG B6 a nie końskie dawki. :-)
Emilencja pisze: Każdy dzień, kiedy czuję się normalnie lub w miarę normalnie jest czymś w rodzaju święta, które należy celebrować

dokładnie :!:
pozdrawiam cieplutko :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości