Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-11-27, 10:22

A sioooo mi z tym pomarańczami do pokoju, gdzie jemy co popadnie i pijemy wszystko, co wleci :lol: Kobiety lubią brąz, a ten pomarańcz to z chęcią bym zmieniła, no ale taki system.. operacyjny :mrgreen:
A tak w ogóle, to dzisiaj będę miała wyniki MRI. I wiecie co, lata mi i powiewa ile dziur doszło lub ubyło :lol: Mój mózg i tak robi co chce :lol:
Ale mgła za oknem, świata nie widać, więc oczy zwracam tylko w Waszą stronę ;-) Oprócz pracy oczywiście, w której akurat jestem, ale taaak mi się nie chce, że hej :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-11-27, 10:24

blanka pisze:
Ps. kurcze ,żeby tylko bana(na) nie dostać :8:


Eeee... :-D Dzisiaj - dobry banan nie jest zły...rzekła maupa :lol:

Obrazek

A Administracja ..Najwyższa :-D niech się nie lęka o wyniki rezonansu ... przecież ...zawsze jest jakoś, a ilosć dziur :mrgreen: ma się nijak do całokształtu ;-)
Dobrze będzie ...O! :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-11-27, 10:36

anula;) pisze: ma się nijak do całokształtu ;-)

I dlatego też właśnie zlewka ;-) Kieeeedyś, lata temu, to bym pewnie od rana na melisce była, ale dzisiaj...
Ale też człowiek był dziwny, że się przejmował takimi dziwnymi sprawami, zamiast pogodą za oknem :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-11-27, 10:37

A tak w ogóle, to dzisiaj będę miała wyniki MRI. I wiecie co, lata mi i powiewa ile dziur doszło lub ubyło :lol: Mój mózg i tak robi co chce :lol:

Wiesz Beatko, to co dzieje się z moim mózgowiem, mam głęboko i nawet go nie badam :-D
I tak robi ze mną co chce nie nadążam za nim. Myślę co innego a robię inaczej jak by na złość :shock:
Twój wynik będzie dobry :-)
Pomarańczowy kolor lubię, pomarańczy niekoniecznie a bananów to już wcale :lol:
Dzisiaj fajnie zaczął się dzionek i oby tak do wieczora, na dłużej nigdy nie planuję.
Miłego dnia wszystkim :11:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-11-28, 12:06

Jakoś mi się dzisiaj czas spieszy :8: ,nawet do obiadu wszystko gotowe ,dokończyć i można obiadować :lol: .Wychodzi na to ,że popołudnie będzie jeszcze dłuższe .Weekend chyba zacznę ok.15-stej :-D .
Nawet mnie nerw wewnętrzny nie dopadł (póki co) :5: .No i nawet planu żadnego nie mam. Jakiś dziwny ten dzień :8:
Blanka

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-11-30, 12:12

Dzisiaj wpłaciłem pierwszą ratę na czerwcową pielgrzymkę do Miedjugorie :10: Przez 9 dni - 3 dni na modlitwach w Sanktuarium, ale będzie też trochę i atrakcji turystycznych (zwiedzanie Dubrownika, wodospady Krawica, Veprić, Split, rejs po Adriatyku itp.)
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-11-30, 14:59

Zibi już Ci zazdroszczę....może nie 3 dniowej modlitwy;) ale tego zwiedzania Chorwacji:) Chętnie bym tam wróciła, może kiedyś się to uda......
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2014-11-30, 19:00

Zibi pisze:zwiedzanie Dubrownika, wodospady Krawica, Veprić, Split, rejs po Adriatyku itp.
znajoma była ostatnio na takiej pielgrzymce i wróciła wniebowzięta :22: a że Chorwacja to piękny kraj to zyskasz podwójną radość :10:
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-12-01, 15:00

..Czas nie będzie na nas czekał.. :9: .Grudzień ,więc rozpoczęły się msze roratnie (tak tylko przypominam ) , są potrzebne do dobrego przygotowania się do Świąt (tak myślę) .Można dostać obrazki :10: (nie wiem czy dorośli ,ale warto spróbować ) . :3:
Blanka

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-12-01, 16:34

blanka pisze:.Można dostać obrazki

Takaaak?? Ooo :10: :lol:
Ja właśnie, między założeniem jednego buta na nogę a drugiego na drugą nogę, robię sobie grudniowy biznesplan. Może bardziej przyziemny niż duchowy, ale mieć plan to już połowa sukcesu :-D

Ciepłego wieczoru Wszystkim życzę - napisała i wychodzi na ten ziąb :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-12-01, 17:49

Tak, Blaniu. Wszystko to prawda co mówisz. Kurcze, kiedyś i samemu się chodziło i dzieciom lampiony roratnie na konkurs robiłem, a teraz co ? ... dziad, dziad i jeszcze raz ... (praca, dom, praca) :-/
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zibi » 2014-12-02, 19:03

Sorki, że tak post pod postem, bleeee, ale moje dzisiaj nader ciekawe :-)

Dzisiaj wracając z Częstochowy przyszło mi do głowy nawiedzić Sanktuarium Matki Boskiej w Gidlach, słynące z dużej ilości uzdrowień. Z głównej drogi Częstochowa - W-wa do Gidli jest 17 km. a com ja się naszukał i napytał ludzi po drodze :-/ I za każdym razem okazywało się, że jest to gdzie indziej, niż się przed chwilą dowiedziałem. Ale się zawziąłem i znalazłem. Jest tam pięknie, po wejściu do świątyni czuje się taką dziwną moc. Pomodliłem się jak umiałem, popodziwiałem maluteńką cudowną figurkę i już. Sama historia tego miejsca jest jak z baśni:

"Odpowiedzi należy szukać w roku 1516, kiedy to, mówiąc słowami współczesnego poety ks. Jana Twardowskiego, została „jak ziarno wyjęta z ziemi” (Litania polska).
Wiosną, przed pierwszą niedzielą maja, miejscowy rolnik Jan Czeczek orał pole w tym miejscu, gdzie dziś stoi kaplica z cudowną figurką Matki Bożej. W pewnej chwili woły ciągnące sochę stanęły jak wryte i mimo nawoływań, a nawet razów, nie tylko nie ruszyły z miejsca, ale poklękały na kolana. Gdy wieśniak próbował nakłonić je do powstania i dalszej pracy, jego wzrok przyciągnęła niezwykła jasność bijąca z ziemi, w której ujrzał „obrazek mały głazowy Najświętszej Panny, wielkości na dłoń, na kamieniu wielkim, który był wydrążony na kształt kielicha” (Zagajowski, Skarb wielki I, 1).
Czeczek nie zaniósł cudownego znaleziska do kościoła, ale zabrał je do domu..."


Jeśli kto ciekawy co stało się dalej to podaję link do strony Sanktuarium. Jest tam także w jednej z zakładek ośmiodniowa nowenna do odmówienia do Matki Boskiej Gidelskiej:

Sanktuarium w Gidlach
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-12-02, 20:08

Mojej teściowej stwierdzono boreliozę...gdzieś na forum ten temat był poruszany. Podeślijcie linka:) Jak długo może trwać leczenie?
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-12-02, 21:18

Beatko, tak normalnie to kilka tygodni, ale ostatnio modne jest leczenie antybiotykami przez kilka lat :shock: . Uważajcie, bo wdepniecie w minę. Polecam kontakt z naszym Wojtkiem. Jeśli będzie Ci się chciało czytać, to temat jest >> tutaj << . Uprzedzam, do najłatwiejszych lektur nie należy i żeby zrozumieć całość, to tą całość trzeba przeczytać ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2014-12-02, 21:45

Dzięki Beaciu za pomoc. Zadzwoniła mi kobieta i mam jej dowiedzieć się wszystkiego o tej paskudzie;) I co ja mam jej powiedzieć?_muszę się dokształcić ciutkę;)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości