Dzisiaj

Rozmowy na wszystkie tematy, niezwiązane z tematyką forum

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-11-28, 08:44

joanna_nick, skarbie, kto Ci doradził ten szpital? Weź no przejdź się z tymi papierami do dr. Zimnoch w szpitalu obok w Śniadeckim bodajże, to jest człowiek i dr. z empatią :yes: Siły i wytrwałości kochana :serce:
Pozdrawiam i :firends: Was wszystkie :kiss:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Dzisiaj

Postautor: anesia » 2016-11-28, 10:40

zosiasamosia pisze:Source of the post Dawno nie czułam się tak kiepsko

Zosiu te słowa mowę odbierają :cry: Życzę Ci by lekarze jak najszybciej pomogli i zaradzili tym problemom :firends: byś na nowo mogła innych zarażać energią i humorem :kiss: Zosieńko dużo zdrówka i siły w walce o nie :serce:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-11-28, 13:17

zosiako pisze:Source of the post jakoś

zosieńko kochana jak ja nie cierpię tego słowa, a ono niestety ale przewodzi u mnie ostatnio :crazy: :dash1:
Trzymaj się skarbie :kiss: I nic więcej nie napiszę, bo ciśnie się "jakoś to będzie" :firends:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-11-28, 18:00

zosiasamosia pisze:Source of the post Dawno nie czułam się tak kiepsko, przede mną rozszerzona diagnostyka anemii i tarczycy
- :obrażony: :serce: :firends:

Znowu jakiś zły czas nadszedł . Niedługo koniec roku ,oby w przyszłym było dobrze :yes: ,przynajmniej lepiej ..
Blanka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzisiaj

Postautor: homag » 2016-11-28, 19:16

Falami jakoś się układa ten czas..na taki bez większych kłopotów dla większości z nas i na ten z problemami.
Trzymam kciuki za Was drogie Panie..będzie lepiej, bo musi być. :yes:
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-11-28, 21:27

zosiasamosia pisze:Source of the post Dawno nie czułam się tak kiepsko, przede mną rozszerzona diagnostyka anemii i tarczycy

oj Zosia faktycznie nieciekawie, widać ta końcowka roku wielu osobom daje popalić :diablo: mam jednak nadzieję, że to tylko przesilenie jesienno zimowe... :firends:
renia1286 pisze:Source of the post "jakoś to będzie"
no wyjścia nie ma... 3 majcie jutro kciuki, jadę na kontrolne badania alt ast i usg.
renia1286 pisze:Source of the post buziaki zostawię
odwazjemniam :kiss: :kiss: :kiss:
homag pisze:Source of the post Trzymam kciuki za Was drogie Panie
dzięki :yes: :yes:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Dzisiaj

Postautor: renia1286 » 2016-11-29, 08:20

zosiako pisze:Source of the post i3 majcie jutro kciuki , jadę na kontrolne badania alt ast i usg.
Trzymam i Niech będzie wreszcie dobrze a nie jakoś :kiss:

Obrazek
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2016-11-29, 11:19

No naprawdę nie wiem, czemu emisja spowodowała podwojenie ;)
to w to miejsce muzyczka na dobry dzionek:
Ostatnio zmieniony 2016-11-29, 11:31 przez joanna_nick, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2016-11-29, 11:25

renia1286 pisze:joanna_nick, skarbie, kto Ci doradził ten szpital? Weź no przejdź się z tymi papierami do dr. Zimnoch w szpitalu obok w Śniadeckim bodajże, to jest człowiek i dr. z empatią :yes: Siły i wytrwałości kochana :serce:
Pozdrawiam i :firends: Was wszystkie :kiss:

Reniu - no doradził mi i podał kontakt do prof. Zajkowskiej (z-ca ordynatora oddziału) niejaki prof. Siński, jeden z autorów pracy o krwiodawstwie w kontekście zakażenia borrelią s.l. Długa historia i dot. boreliozy, więc nie będę się tu rozpisywać - tylko to napiszę, że pani prof. Zajkowska w korespondencji mailowej i potem w rozmowie w 4 oczy, obiecała mi zrobić wszystkie badania (LTT także), jakie będą w jej możliwości, aby dojść co mi jest. Trudno mi było nie skorzystać z takiej okazji, na badania prywatne, jak wiesz nie mam już szans (chyba, że ten totek;). :(. Zależało mi na zrobieniu testu LTT borrelia - bo on pokazuje, czy mam jeszcze aktywną boreliozę czy to już niestety autoagresja i dalsze leczenie abaxami nie ma sensu.
No a skończyło się, jak skończyło - zrobili mi elise i WB, czyli coś co od zawsze mam ujemne i powiedzieli: spadaj, a pani prof. jak uciekła przede mną w sobotę, tak już jej nie widziałam. Wczoraj wieczorem wróciłam do domu i wściekła na siebie jestem niezmiernie, że dałam się tak nabrać. Na paliwo wydaliśmy blisko 400 zł (w sumie ponad 1200 km!), a test na którym mi zależało kosztuje 500. Noż można się zastrzelić, prawda? Ale jak to ktoś mądry powiedział: gdybym wiedział, że się przewrócę, to bym się położył pfff.

Reniu wielkie dzięki za zainteresowanie i kontakt do lekarza, ale ja niestety mam nieco za daleko do Białegostoku.
zosiasamosia pisze:Dawno nie czułam się tak kiepsko, przede mną rozszerzona diagnostyka anemii i tarczycy :zaszokować:
Jeśli chodzi o anemię, to się nie znam... mam zawsze dużo lub za dużo czerwonych krwinek. Ale miałam znajomą, która w dzieciństwie miała bardzo poważne kłopoty z anemią i jedynym naprawdę szybkim i skutecznym leczeniem okazała się surowa wątróbka. Podobno smakuje okropnie, ale jakoś przeżyła i od tamtej pory ma spokój (ale wątróbki nie zje w żadnej postaci;).

A co się dzieje z tarczycą? bo na tym troszeczkę się znam...:)

*********************
I podziękowania dla Was wszystkich za słowa wsparcia i otuchy. I nawzajem życzę zdrówka i aby było co najmniej dobrze, a nie jakoś!!!
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-11-29, 13:23

blanka pisze:Source of the post Znowu jakiś zły czas nadszedł
homag pisze:Source of the post Falami jakoś się układa ten czas..
Ostatnio więcej złego niż dobrego, ale staram się nie zagubić w tym chaosie życia :girlwestchnienie:, bo ponoć jestem potrzebna żeby...
anesia pisze:Source of the post zarażać energią i humorem
:firends: :biggrin:
-------------------------------
anesia pisze:Source of the post Zosieńko dużo zdrówka i siły w walce o nie :serce:
zosiako pisze:Source of the post mam jednak nadzieję
blanka pisze:Source of the post oby w przyszłym było dobrze :yes:
homag pisze:Source of the post bo musi być :yes:
Bardzo Wam dziękuję :serce:, również za wszystkie pw, które pojawiły się w skrzynce :girlwestchnienie:
-------------------------------
joanna_nick pisze:Source of the post A co się dzieje z tarczycą?
Pojawiły się p/ciała, prognoza na Hashimoto, ale byłam u endo, ponoć p/ciała mogą pojawiać się jeśli ktoś choruje na jakąkolwiek chorobę autoimmunologiczną, a taką jest SM. Nie wiem co myśleć? :umnik2:
Póki co hormony tarczycy mieszczą się w granicach normy, tylko te p/ciała ? :umnik2:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Dzisiaj

Postautor: anesia » 2016-11-29, 13:43

zosiako pisze:Source of the post 3 majcie jutro kciuki

Trzymam, myślę :firends: :serce:
zosiasamosia pisze:Source of the post staram się nie zagubić w tym chaosie życia

I tak trzymaj :good: Super, że się odezwałaś :serce:
joanna_nick pisze:Source of the post No a skończyło się, jak skończyło - zrobili mi elise i WB, czyli coś co od zawsze mam ujemne i powiedzieli: spadaj, a pani prof. jak uciekła przede mną w sobotę, tak już jej nie widziałam.

I znowu brak słów na takie podejście do pacjenta :dash1: Asiu :serce: :firends:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Dzisiaj

Postautor: zosiako » 2016-11-29, 17:33

Dziękuję za kciuki - usg wyszło dobrze alt i ast do ideału normy mam przekroczone tylko 2x , no ale już nie 3x więc na plus, na wieeeelki minus - miałam stłuczkę dzisiaj, z mojej winy, zagoniony człowiek, a że samochód służbowy no to teraz po uszach mi się oberwie w pracy, że hej, a tu święta za pasem i mandat do zapłacenia, ehhh jakoś tak cały czas pod górkę... ale może to wyraźny znak żeby odpuścić

Zosia nie znam się na tych badaniach kompletnie więc nie pomogę, ale dużo ciepłych myśli i uścisków wysyłam do Ciebie :firends: no i przepis na koktajl z watróbką - sciągnęłamz tvn
Składniki:
100-150 g surowej wątróbki
2 średnie dojrzałe banany
125 g malin
szczypta cynamonu i kurkumy

Dobry po treningu, na niedobory witamin grupy B i żelaza, niedobory potasu, cholesterolu, zmęczenie układu nerwowego, wyczerpanie nadnerczy, problemy z tarczycą.
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj

Postautor: joanna_nick » 2016-11-29, 17:52

zosiasamosia pisze:
joanna_nick pisze:Source of the post A co się dzieje z tarczycą?
Pojawiły się p/ciała, prognoza na Hashimoto, ale byłam u endo, ponoć p/ciała mogą pojawiać się jeśli ktoś choruje na jakąkolwiek chorobę autoimmunologiczną, a taką jest SM. Nie wiem co myśleć? :umnik2:
Póki co hormony tarczycy mieszczą się w granicach normy, tylko te p/ciała ? :umnik2:

Fakt, zdarza się, że wystąpią przeciwciała i nie wykluje się z tego hashimoto. Znam jeden taki przypadek - mojej przyjaciółki. Jednak endo, która ją prowadziła sama nie mogła w to uwierzyć, bo twierdziła, że nie spotkała się ani w swojej praktyce ani w literaturze z takim przypadkiem. A była to dosyć w W-wie znana i ceniona endo - Małgorzata Gietka-Czernel. Być może jesteś druga :).
Jednak z mojego doświadczenia (mam hashi) wynika, że najważniejsze są objawy, a nie to czy wyniki hormonów są w normie - niestety one mogą być długo w normie, mimo iż choroba już toczy tarczycę. I tu pojawia się problem, bo jak masz odróżnić objawy hashi od objawów sm? Przynajmniej niektóre się pokrywają - zmęczenie, senność, problemy z pamięcią, koncentracją, brak energii... w hashi są jeszcze bóle stawów i mięśni (to chyba niekoniecznie w sm, ale nie mam pewności), wypadanie włosów, rogowacenie naskórka - głównie na łokciach, zaparcia, wzdęcia, no i oczywiście spowolniony metabolizm, czyli przybieranie na wadze. Jednak to ostatnie nie zawsze występuje (znam panią chorującą na hashi ponad 20 lat - szczuplutka jak modelka ;)).
No i tak - usg - chyba najbardziej wiarygodne do odróżnienia hashi czy nie hashi - standardowo przy hashi powinny pojawić się nacieki limfocytarne (ale u mnie np. nie było) i tarczyca zanika (to dopiero mozliwe przy usg porównawczym i to najlepiej na tym samym aparacie) lub robi się wole.
Trochę niepokoi mnie stwierdzenie twojej endo, że p/ciała mogą się pojawiać jeśli ma się inną chorobę auto... bo co do zasady ma rację, ale własnie dlatego należy się spodziewać, że to kolejna choroba z autoagresji - niestety te choroby są uzaleznione od posiadania pewnych sekwencji genów (HLA coś tam, nie pomnę teraz) oczywiście plus inne czynniki...

Reasumując wiele nie pomogę, bo faktycznie wygląda na to, że potrzebna Ci ta pogłębiona diagnostyka. To, co możesz zrobić już to zacząć suplementować selen - ja nie mogę, bo źle go toleruję, ale jest ponoc rewelacyjny jeśli chodzi o zmniejszanie ilości przeciwciał i pomoc w przemianie T4 w T3.
Podobno przy hashi (przeciwciałach) nalezy brać 200 mmg selenu, wskazany jest też magnez... dziewczyny z forum hashi kupują selen w Niemczech, ale to teraz chyba za trudne... tu link do forum, na którym swojego czasu się udzielałam i wiem, że prowadzą go odpowiedzialne i pomocne osoby: http://forum.gazeta.pl/forum/f,24776,Hashimoto.html

A jeszcze jedno - jakie masz TSH? (hormon przysadki mózgowej)
Trzymaj się cieplutko i oby jak najszybciej wszystko sie poprawiło :serce: :serce: :serce:

zosiako pisze:... usg wyszło dobrze alt i ast do ideału normy mam przekroczone tylko 2x , no ale już nie 3x więc na plus, na wieeeelki minus - miałam stłuczkę dzisiaj, z mojej winy, zagoniony człowiek, a że samochód służbowy no to teraz po uszach mi się oberwie w pracy, że hej, a tu święta za pasem i mandat do zapłacenia, ehhh jakoś tak cały czas pod górkę... ale może to wyraźny znak żeby odpuścić.

Zosieńko - super, że trochę lepiej z wątroba, ale życzę Ci, żeby następne sprawdzenie było już całkiem w normie. Zupełnie nie wiem, jak Ty sobie radzisz z pracą - chapeau bas! A stłuczka - najwazniejsze, że tylko samochód uszkodzony, a nie Ty! :yahoo:
Pozdrawiam cieplutko! :serce: :serce: :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Dzisiaj

Postautor: blanka » 2016-11-29, 21:25

Zosia - najważniejsze ,że Tobie nic się nie stało :kiss: . Świetnie, że wyniki zbliżają się do normy :) .

Pozdrawiam Wszystkich :)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Dzisiaj

Postautor: zosiasamosia » 2016-12-01, 17:53

zosiako pisze:Source of the post przepis na koktajl z watróbką
joanna_nick pisze:Source of the post skutecznym leczeniem okazała się surowa wątróbka
Dziewczyny litości :szalony2:, nawet w największej desperacji nie zjadłabym surowej wątróbki :zaszokować:
Poza tym, na chwilę obecną koncentrujemy się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny, leczenie to sprawa drugorzędna.
W każdym bądź razie doceniam Wasze dobre chęci :boast: :biggrin:
joanna_nick pisze:Source of the post A jeszcze jedno - jakie masz TSH?
TSH w normie, ja robię kontrolne co pół roku z racji, że biorę interferon.
-------------------------------
U mnie dziś sypie cały dzień, myślę że u Wojtka i Anuli też, bo niedaleko mieszkają :yes:
Z racji sprzyjającej aury na świat przyszły pierwsze bałwany :wink:
No i jest nadzieja, że Mikołaj przyjedzie... saniami :śmiaćsię:
Listy napisane? :wink:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 497 gości